Petrol
91.69
-0.70%
Euro
18.2742
0.16%
Dolar
17.9632
0.28%
Altın
1.021
-0.07%
Borsa
2941
0.94%
Bitcoin
425.102
-1.71%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Yazar Özlem Ertan'ın Dolunay Ayini kitabı raflarda

  Korku edebiyatının sevilen ismi Özlem Ertan'ın yeni kitabı Dolunay Ayini, Dark İstanbul Yayınları etiketiyle yayınlandı.
  • Özel İçerik
  • 29.04.2021 - 11:32
  • Güncelleme : 29.04.2021 - 11:44
  Yazar Özlem Ertan'ın Dolunay Ayini kitabı raflarda

  Benim Güzel Ölülerim, Karanlık Yılbaşı Öyküleri kitaplarıyla geniş okur kitlesine ulaşan Özlem Ertan, bu sefer Dolunay Ayini kitabıyla okurlarını selamlıyor. Gazeteci-yazar Ertan'ın kaleminden dokunaklı satırlar...

  Kayıpların gölgesinde acılı bir çocukluk geçiren Aydan’ın İzmir’deki evinden kaçıp İstanbul’a gelmesinin elbet nedeni vardı.

  Peki, kadim kentin sokaklarında rastladığı hayaletler ve rüyalarında dizginlerinden boşalan içgüdüleri ona ne anlatmaya çalışıyordu? Aydan’a kol kanat geren Ece Hanım’ın antik öyküleriyle İstanbul’da işlenen cinayetler arasında nasıl bir bağ vardı?

  Yazar Özlem Ertan ın Dolunay Ayini kitabı raflarda #1

  Satın almak için tıklayın:

  Sayfa: 207

  ÜÇ KADININ KESİŞEN ÖYKÜLERİ

  Dolunay Ayini’nde, üç kadının birbiriyle kesişen öykülerini Yunan mitolojisinin, İstanbul’un Pagan tarihinin, tanrıçaların izin sürerek takip edecek ve bir genç kızın içindeki ilaheyi keşfetme sürecine tanık olacaksınız.

  AYDAN...

  "Aydan’ın sesini duyan köpekler, ona eşlik eden koro oldu ve hem melodiler hem de boa yılanının üstünde zıplayarak dans eden kızın yere vurduğu ayaklarıyla tuttuğu tempo, tapınağın belleğine,  zamanları aşan bir ayinin anısı gibi kaydoldu. Şarkı bittiğinde kızın altında yılan değil, Işık Bey vardı ve adamın yeşil gözleri şehvetle parlıyordu."

  Yazar Özlem Ertan ın Dolunay Ayini kitabı raflarda #2

  Yazar Özlem Ertan

  10 YAZARDAN DEHŞET ÖYKÜSÜ KİTABI

  10 Yazarın bir araya gelerek yazdığı, ve Özlem Ertan'ın derlediği bir diğer kitap ise Eskilerin Şöleni eseri de farklı bir okuma serüveni sunuyor.

  Artemis Yayınları'ndan çıkan, korku ile fantazya edebiyatının Türkiye'deki önemli isimlerini yazar kadrosunda barındıran Hayalet Müzik antolojisinde müzik temalı karanlık öyküler yer alıyordu.

  Yazar Özlem Ertan ın Dolunay Ayini kitabı raflarda #3

  Satın almak için tıklayın:

  Sayfa: 256

  10 YAZARDAN 10 FARKLI KARANLIK ÖYKÜ...

  Aynı serinin ikinci derlemesi olan Hayalet Müzik 2: Eskilerin Şöleni ise tarihi kurguyu müzikle ve insanın içindeki karanlıkla birleştiriyor.

  Her biri kendi alanında önemli eserlere imza atan on yazardan on farklı karanlık, ürpertici ve melodik hikâyeyi okurken tekinsiz bir yolculuğa çıkacaksınız.

  Ergül Tosun

  Kitap sayfası için iletişim:

  ergul.tosun@ensonhaber.com


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir