taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.30715
5.9984
1325.16
101728.51
226.121

Kızılay'da Çin Seddi gibi polis barikatı İZLE

1 Mayıs için Ankara'da da yoğun güvenlik önlemleri alındı. Kızılay Meydanı'na kurulan ve bugün ilk kez kullanılan portatif çelik barikatlar ise sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girdi

01.05.2014 - 11:43..
Whatsapp ile paylaş

Kızılay'da Çin Seddi gibi polis barikatı İZLE

Emniyet Genel Müdürlüğü, toplumsal olaylara müdahale için 4 tane portatif çelikten duvar yaptı. İlk defa bugün kullanılan çelik duvarlar bir çok özellik taşıyor.

GÖSTERİCİLER YÜKLENİNCE GAZ SIKIYOR

Üst tarafında kamera sistemi olan çelik duvarlarda aynı zamanda kurulan sistemle göstericilerin yüklendiği sırada gaz sıkma özelliği de bulunuyor.

KARAVAN GİBİ ÇEKİLEREK İSTENİLEN YERE GÖTÜRÜLÜYOR

Kızılay'da Çin Seddi gibi polis barikatı

Kızılay'da Çin Seddi gibi polis barikatı İZLE

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un çektiği fotoğraflardan görüldüğü üzere toplam dört tane üretilen çelik duvarların biri Ankara'da kullanılırken, üçünün de İstanbul'a gönderildiği öğrenildi. Çelik duvarlarda bulunan tekerlek sistemiyle, tıpkı bir karavan gibi herhangi bir aracın arkasına bağlanarak istenilen yere götürülebiliyor.

Kızılay'da Çin Seddi gibi polis barikatı İZLE

SARISÜLÜK'ÜN VURULDUĞU YERE KARANFİL BIRAKILDI

Ankara Kızılay Meydanı'nda toplanıp Sarısülük'ün vurulduğu noktaya karanfil bırakmak isteyenlerin önü, polisler tarafından barikat kurularak kesildi. Kalabalık arasında bulunan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, barikatın kaldırılması için emniyet yetkilileri ile bir süre görüştü. Gök'ün görüşmesi sonrası 15 kişinin karanfil bırakmak için Sarısülük'ün vurulduğu yere geçmesine izin verildi. Ancak diğer kişiler de geçmek isteyince gerginlik bir süre daha devam etti. Araya tekrar giren milletvekili Gök, kalabalığı sakinleştirdi. Belirlenen 15 kişi Sarısülük'ün bulunduğu yere giderek karanfil bıraktı.

Kızılay'da Çin Seddi gibi polis barikatı İZLE

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir