taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6008
Euro
7.2571
Altın
1614.71
Borsa
89339.08
Gram Altın
343.08
Bitcoin
42490.59
fuzulev

KKTC'de Serdar Denktaş yeniden başkan seçildi

KKTC’de Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP/UG) Başkanı olan Serdar Denktaş 9. Olağan Kurultay sonucu 1826 oyun 1501’ini alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.


Whatsapp ile paylaş

KKTC'de Serdar Denktaş yeniden başkan seçildi

KKTC'de Serdar Denktaş yeniden başkan seçildi

Divan Başkanı Hakan Dinçyürek, daha önce 1861 olarak açıklanan kullanılan oy sayısını 1826 olarak düzelterek saat 23.00 sıralarında genel başkanlık seçim sonucunu açıkladı. Sonuçlara göre, Serdar Denktaş 1501, Bengü Şonya 261, Fuat Türköz Çiner 34, Abdurrahman Ömeroğlu 25 oy alırken, 5 oy da geçersiz sayıldı.

''BÜYÜK BİR SORUMLULUK''

Dinçyürek, Serdar Denktaş’ın genel başkanlığı kazandığını açıklamasının ardından, “Sanıyorum Kıbrıs siyasi tarihinde bu kadar yüksek delege oyuyla kazanan ilk siyasi parti başkanı Serdar Denktaş’tır” diyerek Denktaş’ı konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet etti. Serdar Denktaş, Atatürk Spor Salonu’nda Genel Başkanlık oy sayımının tamamlanmasının ardından kürsüden yaptığı konuşmada, kurultay sonuçlarının DP-Ulusal Güçler olarak gerçekleştirilen ilk kurultayın ne kadar bütünsellik içerisinde gerçekleştirildiğini gösterdiğini kaydetti. Denktaş, “Büyük bir sorumluluk gösterdiniz. Bu sorumluluk Demokrat Parti Ulusal Güçleri bir sonraki seçimlere, gelecek genel seçimlere en büyük parti ve tek başına iktidara getirmek için göstermiş olduğunuz bir sorumluluktur” şeklinde konuştu.

''GELECEĞE YÜRÜMEYE BAŞLIYORUZ''

Kurultayın hazırlık aşamasında yer alan herkese ve katılan delegelere teşekkür eden Denktaş, Kurultay sloganı olan “Tek Yürek geleceğe” ifadesini kullanarak, “Şimdi tek yürek geleceğe yürümeye başlıyoruz” dedi. Serdar Denktaş konuşmasının ardından Kurultay’daki genel başkan adayları ile birlikte kürsüden delegeleri selamladı. DP/UG Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi seçimi için oy sayımı bu gece devam edecek.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir