taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5755
Euro
7.2624
Altın
1621.77
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.982
Bitcoin
42405.7
fuzulev

Koç: Hiçbir zaman siyasi çekişmelere girmedik

Son dönemde artan siyasi gerilimle ilgili konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, her zamanki tarafsız tavırlarını devam ettireceklerini söyledi.


Whatsapp ile paylaş
Koç: Hiçbir zaman siyasi çekişmelere girmedik

Geçtiğimiz haftalarda, Koç Grubu ve Gülen Cemaati'nin Uganda ilişkisine bir halka daha eklenmişti. TUSKON Genel Sekreteri Mustafa Günay'ın, Mustafa Koç'u elinden tutarak Tanzanya Cumhurbaşkanı'na da götürdüğü ortaya çıkmıştı. Günay ayrıca, Uganda'dan gelen ananasların Koç ve diğer iş adamlarına gönderildiğini ve bunun için teşekkür mektupları aldıklarını da söylüyordu.

KOÇ'TAN TARAFSIZLIK VURGUSU

Mustafa Koç ise bugün yaptığı açıklamada, son dönemde artan siyasi gerilimi değerlendirerek "Ülke meselelerinde tarafsız kalmaya devam edeceğiz" vurgusu yaptı. Mustafa Koç, 13. Vehbi Koç Ödülleri töreninde yaptığı konuşmada, "Tarafsızlık içinde ülkemiz meseleleriyle her zaman ilgili ve her zaman katılımcı olduk, gelecekte de böyle olmaya aynen devam edeceğiz" dedi.

Koç: Hiçbir zaman siyasi çekişmelere girmedik

'BİRÇOK İNİŞ ÇIKIŞ YAŞADIK'

Türkiye'de pek çok gelişme yaşansa da bazı olayların ve zaafların adeta kendini tekrar ettiğini belirten Mustafa Koç, gelişmekte olan bir ülke olarak bu yolculukta gerek demokrasi gerekse de ekonomik açıdan birçok iniş çıkış yaşadıklarını ifade etti.

'HİÇBİR ZAMAN SİYASİ ÇEKİŞMELERE GİRMEDİK'

Gelecekte de bu tür sınavlardan geçeceklerini kaydeden Koç, şöyle konuştu: "Biz tüm bu iniş çıkışların etkilerini en aza indirebilmek için evrensel değerleri ve kurumsallaşma ilkelerini çıpamız olarak kabul ederek çalışmaya ve işimizi en iyi şekilde yapmaya devam ettik. Bunu yaparken de hiçbir zaman günlük siyasi çekişmelerin içine girmedik ve tarafsız kaldık. Ancak tabii ki bu ülke hepimizin ülkesi ve gücümüzü aldığımız bu güzel ülkeye sahip çıkmak da hepimizin görevidir. Bu tarafsızlık içinde ülkemiz meseleleriyle her zaman ilgili ve her zaman katılımcı olduk, gelecekte de böyle olmaya aynen devam edeceğiz."

 


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir