taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Kocaeli'nde kadınları çileden çıkaran protestocu

Mersin’de katledilen Özgecan Aslan için Kocaeli’de düzenlenen eylemde konuşma yapan erkek, kadın eylemcileri kızdırdı.

DHA |
Whatsapp ile paylaş
Kocaeli'nde kadınları çileden çıkaran protestocu

kocaeli

Mersin’in Tarsus ilçesinde katledilen Özgecan Aslan’ın başına gelenleri protesto etmek amacıyla Kocaelili kadınlar bir eylem düzenledi. İzmit Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen eyleme protesto amacıyla siyah giyinerek gelen kadınlar, faillerin cezalandırılmasını istedi.

KADINLARI KIZDIRAN PROTESTOCU

Eylemde kadınlara çağrıda bulunan Cihat Biçer isimli genç, “Ben de bir ananın evladıyım. Her erkeğin olduğu gibi bizim de bazı ihtiyaçlarımız muhakkak var. Ama önemli olan bu ihtiyaçları normal bir aile evladına, namusuna düşkün bir aile ferdine yapılmasını kınıyoruz” şeklindeki sözleri kadınların büyük tepkisine neden oldu.

Kocaeli'nde kadınları çileden çıkaran protestocu İZLE

"NE DEMEK NAMUSLU NAMUSSUZ AYRIMI"

Alandaki kadınlar Biçer’in derhal alanı terk etmesi gerektiğini belirtirken bir kadının, “Ne demek erkeklerin ihtiyaçları, ne demek namuslu namussuz ayrımı, suyla sabunla git gider ihtiyaçlarını” şeklindeki sözleri eyleme damgasını vurdu.

Kocaeli'nde kadınları çileden çıkaran protestocu

ALKIŞLARLA PROTESTO EDİLDİ

Tepkilere kulak asmayan Cihat Biçer’in bu kez de “Özgecan için bir şarkı söyleyelim. Ben söyleyeyim, siz benden sonra tekrar edin” sözleri alandaki kadınları çileden çıkartan son nokta oldu. Biçer’den özür dilemesini ve alanı terk etmesini isteyen kadınlar alkışlarla Cihat Biçer’i protesto etti.

Kadınlar daha sonra yaşanan olaya tepki göstermek amacıyla Cumhuriyet Parkı’ndan Anıtpark’a kadar yürüdü. Yürüyüş esnasında sloganlar ve alkışlarla yaşanan olayı protesto eden kadınlar daha sonra dağıldı.

Kocaeli'nde Özgecan için şarkı söylediler İZLE

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir