taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.33265
6.0515
1338.5
101971.29
229.696

Kolombiya'da bombalı saldırı: 10 ölü 54 yaralı

Bogota’da bulunan General Santander Polis Okulu’na, terfi töreni sırasında düzenlenen bombalı saldırıda bilanço yükseldi. Yetkililer ölü sayısının 10’a, yaralı sayısının 54’e yükseldiğini açıkladı.

Haber Merkezi | 18.01.2019 - 06:56..
Whatsapp ile paylaş

Şehrin farklı bölgelerinden bile hissedilen patlamanın, yerel saatle 09.30 civarında meydana geldiği öğrenildi. Patlamanın olduğu saatlerde, polis okulunda terfi ve madalya töreni vardı. Yetkililer olayı terörist saldırı olarak nitelendirdi. Başka bir saldırının önlenmesi adına, bölgeye giriş yolları kapatıldı.

Görgü tanıkları, polis okuluna gelen bir otomobilin dur ihtarına uymadığı ve daha da hızlanarak aracı tesislerin duvarına çarptırarak, patlattığını dile getirdi. Saldırganın da öldüğü olayda kullanılan otomobilin içinde bulunan patlayıcının cinsi, henüz saptanamadı.

Kolombiya'da bombalı saldırı: 10 ölü 54 yaralı

Gezisini iptal eden Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque, başkente geldi. Duque yaptığı ilk açıklamada, “Kolombiya üzgün, ancak şiddete boyun eğmeyecek. Bu sefil bir terör eylemidir.” dedi.

SALDIRGAN TÖREN ALANINA GİRMEYE ÇALIŞTI

Bogota Belediye Başkanı Enrique Penalosa, ölenlerin sayısının 10’a yükseldiğini ölenlerden 4’ünün kadın olduğunu açıkladı. Penalosa , “Terör saldırıları; Paris, Madrid, Londra'da da görülüyor. Bu olaydan kimin sorumlu olduğunu gözden geçireceğiz.” ifadelerini kullandı. Ağır şekilde yaralanan 6 kişinin, El Tunal Hastanesi'nde acil serviste olduğu bildirildi.
Bombalı terör eylemi sırasında Choco kentinde bulunan Duque, acilen başkente dönerken Quibdo'da gerçekleştirmeyi planladığı Güvenlik Konseyi’ni de iptal ettiğini duyurdu.

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir