taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5772
Euro
7.2472
Altın
1614.62
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.784
Bitcoin
42245.12
fuzulev

Konya'da bisiklet yolu uzunluğu 240 kilometreye ulaştı

Konya, Türkiye'de ilk kez bisiklet yolları oluşturarak tüm Türkiye'ye örnek oldu. Kentte yapılan bisiklet yolu ise 240 kilometreye ulaştı.


Whatsapp ile paylaş

Konya'da bisiklet yolu uzunluğu 240 kilometreye ulaştı

Konya'da bisiklet yolu uzunluğu 240 kilometreye ulaştı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yaptığı açıklamada; Konya'ya yeni kazandırılan yollar ile onarımı gerçekleştirilen caddelere bisiklet yolu yaptıklarını söyledi.

BİSİKLET PARKI OLUŞTURULDU

Yoğun trafikte bisikletlerle ulaşımı emniyetli hale getirmek amacıyla 240 kilometre ayrılmış bisiklet yolu inşa ettiklerini ifade eden Akyürek, çok sayıda da bisiklet parkı oluşturulduğunu belirtti. Çevre dostu ve sağlıklı bir ulaşım aracı olması gibi özellikleriyle önemli ulaşım türü olan bisikletin daha da yaygınlaşması için çalıştıklarını aktaran Akyürek, yeni yapılan bisiklet yollarının trafik mavisi renginde olduğunu ve bisiklet figürleriyle belirgin hale getirildiğinin altını çizdi.

500 AKILLI BİSİKLET HİZMETE SUNULDU

Bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla her yıl çeşitli etkinlikler düzenlediklerini vurgulayan Akyürek, ayrıca kentte gün içindeki ulaşım ve gezinti ihtiyaçlarına cevap vermek üzere 500 akıllı bisikleti hizmete sunduklarını anımsattı.  

HEDEF: KONYA'NIN 40 AYRI NOKTASINA İSTASYON

Hedef bin kilometre bisiklet yolu Konya'nın 40 ayrı noktasına kurulan istasyonlardan alınan akıllı bisikletlerin kullanım sürelerinin sonunda, herhangi bir durağa teslim edilebildiğini anlatan Akyürek, bisiklet yollarını 2023 yılı hedefleri kapsamında, bin kilometreye çıkartmak ve bisiklet kullanımını teşvik etmeye dönük çalışmaları sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir