taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4581
6.184
1211.25
93287.16
212.793

Konya'da kıskançlık cinayetine müebbet hapis

Konya’da kıskançlık nedeniyle kendisinden ayrılmak isteyen sevgilisini bıçaklayarak öldüren şahıs, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

24.03.2014 - 12:14..

Konya'da kıskançlık cinayetine müebbet hapis

Olay, 17 Ekim 2013 tarihinde merkez Selçuklu ilçesi Ankara Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Ahmet Dursun K. (26), üniversite öğrencisi sevgilisi Ayşe A. (23), arkadaşları E.B. ve E.Y. ile birlikte kiraladıkları otomobilde bir süre gezdikten sonra, 2 sevgili tartışmaya başladı. Ayşe A.’nın, Ahmet Dursun K.’dan kıskançlıkları yüzünden ayrılmak istemesi üzerine, Ahmet Dursun K. buna karşı çıktı. Araç içerisinde yaşanan tartışmada Ahmet Dursun K. üzerinde bulunan bıçakla sevgilisini boğazından ve karnından bıçaklayarak öldürdü. Yanlarında bulunan E.B.’yi de yaraladı.

''MADDİ VE MANEVİ OLARAK BENİ KULLANDILAR''

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, kıskançlık yüzünden işlenen cinayet davasının karar duruşması yapıldı. Duruşmaya tutuklu sanık Ahmet Dursun K., maktul ve sanık ailesi ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme heyeti cinayet davasında karar vereceğini belirterek, sanığa son sözlerini sordu. Sanık Ahmet Dursun K., “Biz Ayşe’yle ruhen ve fiziken evli gibiydik. Ailesini, ailem gibi görüyorum. Ama maddi ve manevi anlamda beni kullandılar. Adaletinize sığınıyorum” diyerek pişmanlığını dile getirdi.

KASTEN ADAM ÖLDÜRME SUÇUNDAN MÜEBBET HAPİS

Mahkeme Başkanı, maktul Ayşe A.’nın annesi İ.A.’ya söylemek istediği son sözleri sordu. Gözyaşları içinde konuşan acılı anne, “Ayşe’m 23 yaşında tomurcuk bir güldü. Hayat doluydu. Evimizin ışığıydı. Adaletinize güveniyorum. Öbür dünyada da Allah’ın adaletine güveniyorum” derken, hıçkırıklara boğuldu. Mahkeme heyeti, Ahmet Dursun K.’ya kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası verirken, olay anında yanlarında bulunan E.B.’yi de bıçaklayarak yaraladığı için 3 ay hapis cezasıyla cezalandırdı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)