taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3947
6.1548
1223.65
91686.35
212.342

Kosova'da Türk şehit başçavuş için anıt yapıldı

Kosova'da mayın patlaması sonucu hayatını kaybeden Şehit Kıdemli Başçavuş Hüseyin Kutlu anısına yapılan anıtın açılışı için tören düzenlendi

DHA | 23.09.2017 - 10:56..

Sırbistan'ın 1999 yılında Kosova'da uyguladığı katliam ardından NATO'nun müdahalesiyle BM denetimi altına giren Kosova'daki görevli Türk askeri, ilk şehidini Sırpların döşediği mayının patlaması sonucu verdi.

Kosova'da Türk şehit başçavuş için anıt yapıldı

"KOSOVA-TÜRKİYE ARASINDAKİ İLİŞKİ ÇOK ESKİYE DAYANIYOR"

Şehit Kıdemli Başçavuş Hüseyin Kutlu'nun anısına Kosova'daki KFOR Karargâhı’nda düzenlen ilk tören ardından şehit düştüğü Dragaş bölgesinde çok sayıda üst düzey davetlinin katılımıyla yapılan anıt ve çevre düzenlemesinin açılışı gerçekleşti. Tören Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç ve Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay M. İhsan Tavazar'ın Şehit Hüseyin Kutlu anıtına çelenk koymasıyla başladı. Saygı duruşu ardından Türkiye ve Kosova marşları söylendi. Törende 1999 yılında Sırplar tarafından döşenen mayınları temizlerken şehit düşen Kıdemli Başçavuş Hüseyin Kutlu'nun özgeçmişi anlatıldı. Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, “Kosova ile Türkiye arasındaki ilişkilerin çok eskiye dayandığını söyledi. Çanakkale harbinde çok sayıda Kosovalı'nın şehit düştüğünü söyleyen Kılıç, Türk milleti de Kosova halkının her zaman yanında olmuştur” dedi.

Kosova'da Türk şehit başçavuş için anıt yapıldı

ŞEHİT HÜSEYİN KUTLU ÇEŞMESİ DE AÇILDI

Şehit Hüseyin Kutlu anıtı açılışı ardından, aynı alanda yer alan Şehit Hüseyin Kutlu Çeşmesi'nin de açılışı çocukların da katılımıyla gerçekleşti. Açılış töreni ardından Şehit Hüseyin Kutlu için dualar okundu.

Kosova'da Türk şehit başçavuş için anıt yapıldı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir