taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3607
6.1339
1226.18
93395.93
211.152

Kosova'nın ilk başbakanı Bayram Recepi yaşamını yitirdi

Kosova'da beyin kanması geçiren Bayram Recep tedavi için Türkiye'ye gelmişti.

DHA | 21.08.2017 - 16:26..

Kosova'nın 1999 yılında Birleşmiş Milletler'in denetimi altına girmesinin ardından Kosova Başbakanı olarak görev alan ve Kosova'nın ilk başbakanı olarak tarihe geçen Bayram Recepi, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

SABAH SAATLERİNDE KALBİ DURDU

Kosova'da beyin kanaması geçiren ve bir süre önce Türkiye’ye tedavi görmek için gelen Recepi'nin Türkiye'de sabah 09:45’te hayatını kaybettiği, cenazenin Kosova'ya getirileceği belirtiliyor.

Kosova'nın ilk başbakanı Bayram Recepi yaşamını yitirdi

"VATANSEVER BİR İNSANDI"

Recepi'nin hayatını kaybetmesinin ardından Kosova Demokratik Türk Partisi - KDTP Genel Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar yayınladığı mesajında şunları söyledi: "Kosova'nın 2001-2004 yılları arası ilk Başbakanı olarak bilinen Bayram Recepi'nin vefatını bugün sabah büyük üzüntüyle öğrendik. Şahsım, KDTP ve Kosova Türk toplumu adına başta kederli ailesi olmak üzere tüm Kosovalıların başı sağolsun diyorum. Kendisi vatansever ve dost bir insandı. Başbakan, bakan ve belediye başkanı olarak herkese yakın ve anlayışlıydı, ayrıca toplumumuzun da büyük dostuydu. Allah'tan rahmet diliyor, saygı ve minnetle anıyorum"

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir