taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.759
6.417
1527.06
97149.04
282.791

Köylüye PKK’lı diyen Kılıçdaroğlu tepki çekti

Ankara'da saldırıya uğrayan Kılıçdaroğlu, bu saldırıyı yapanları PKK'lı ilan etmişti. CHP Lideri'nin açıklamalarına, bugün Akkuzululardan cevap geldi.

İHA | 01.05.2019 - 15:48..
Whatsapp ile paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesi Akkuzulu köyünde, Hakkari'de terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı'nın cenazesine katılmış ve cenaze namazının ardından bir grup tarafından protesto edilerek saldırıya uğramıştı.

SİYASİLERDEN SALDIRIYA TEPKİ GELMİŞTİ

Saldırının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere siyasilerden, saldırıya tepkiler gelmişti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Çubuk’ta yaşadığı o saldırıya değindi ve kendisine saldıranların PKK’dan bir farkı olmadığını söyledi.

PKK SALDIRISIYDI

Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Hayatımda iki kez polisin akrep denilen aracına bindim. Biri Şavşat’taki PKK saldırısıydı. Artvin’de saldıran da PKK’ydı. Çubuk’taki saldırıyı gerçekleştirenlerin de PKK’dan bir farkı yok. PKK ülkeyi bölmek, parçalamak istiyor. Bunlar da ülkeyi bölmek, parçalamak istiyor. Aynı amaçla hareket ediyor. Aynı yolun yolcuları.” ifadelerini kullandı.

Köylüye PKK’lı diyen Kılıçdaroğlu tepki çekti

BİZ TERÖRİST DEĞİLİZ

Kılıçdaroğlu’nun grup konuşmasında kullandığı bu sözler üzerine Akkuzulu köyünde yaşayan vatandaşlar, tepki gösterdi. Ankara’nın Çubuk ilçesi Akkuzulu köyünde yaşayan bir vatandaş, şehit sözleşmeli Er Yener Kırıkçı'nın annesi Ayşe Kırıkçı’nın yaşananlar üzerine iyi dayandığını ancak kendilerinin buna razı olmadıklarını belirterek, “Biz terörist değiliz.” dedi.

Köylüye PKK’lı diyen Kılıçdaroğlu tepki çekti VİDEO

"NİYE AKKUZULULARA TERÖRİST DİYOR?"

Bir başka vatandaş ise, Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında yaptığı konuşmaya tepki göstererek, “YPG’ye terörist diyemeyen adam niye Akkuzululara terörist diyor?” ifadelerini kullandı.

Köylüye PKK’lı diyen Kılıçdaroğlu tepki çekti

MASUM KÖYLÜLERİ TERÖRİST İLAN ETTİN

Kılıçdaroğlu’na seslenen bir köylü ise, “Kılıçdaroğlu, YPG, PKK terörist değil dediklerin benim kardeşimi şehit etti. Sen de Çubuk halkını, masum köylüleri terörist ilan ettin.” diyerek tepkisini gösterdi.

“Kılıçdaroğlu, YPG’ye terörist diyemiyor Akkuzulu halkına terörist diyor.” diyen bir başka köylü ise tepkisini, “Bu kelimeyi kendisine aynen iade ediyorum. Televizyonlara çıkıp 82 milyonun karşısında ‘ben HDP ile teröristler ile iş birliği yapıyorum’ diyemiyor, YPG’ye de terör örgütü diyemiyor.” sözleriyle dile getirdi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir