taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7335
Euro
7.285
Altın
1619.07
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.662
Bitcoin
45863.18

KPSS'ye girecek adaylara YDS uyarısı

ÖSYM, KPSS'ye girecek adaylara, sınavda yabancı dil testinin yer almayacağını hatırlattı.


Whatsapp ile paylaş

KPSS'ye girecek adaylara YDS uyarısı

KPSS'ye girecek adaylara YDS uyarısı

ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 5-6 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılacak 2014-KPSS Lisans Yabancı Dil Testi yer almayacak.

KPSS PUAN HESAPLANMASINDA YDS KULLANILACAK

Yabancı dil testinin dahil edildiği KPSS puan türlerinin hesaplanmasında, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (YDS) kullanılacağı hatırlatıldı. Duyuruya göre, KPSS'de yabancı dil testinin (Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinde) ağırlıklandırılarak hesaplandığı puanları edinmek isteyen adayların, 2014-YDS İlkbahar Dönemi Sınavına girmeleri yararlarına olacak. Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinde bir YDS puanı olmayan adayların, 2014-KPSS Lisans Sınavı yabancı dil testi sonucunun belirli ağırlıklarla hesaplandığı KPSS puan türleri hesaplanmayacak.

KPSS ADAYLARININ YDS'YE GİRMELERİ GEREKİYOR

2013 yılından itibaren ÖSYM tarafından, yabancı dil bilgisi seviye belirlemeye yönelik olarak, sadece Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yapıldığından, ilgili mevzuatta Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (KPDS) yapılan atıflar Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (YDS) yapılmış sayılacak. İlgili mevzuat gereği, doçent adayları ile doktora ve sanatta yeterlik çalışmasına başvuracak adayların da yabancı dil koşulunun sağlanması için YDS'ye girmeleri gerekiyor.

12 ŞUBAT'A KADAR SINAVA BAŞVURABİLİRLER

YDS'ye başvurular, 12 Şubat 2014'e kadar yapılacak. Adaylar, 2014-YDS İlkbahar Dönemi Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin https://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecekler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir