Euro
9.9643
0.99%
Dolar
8.2657
1.06%
Altın
474.06
0.46%
Borsa
1.337
0.52%
Bitcoin
447.681
-0.54%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C

  Selin Yağcıoğlu: Kötü bir şey yapmadım

  FB TV'den gönderilen spiker Selin Yağcıoğlu sessizliğini bozdu.
  • 24.07.2012 - 15:52
  Selin Yağcıoğlu: Kötü bir şey yapmadım

  Selin Yağcıoğlu: Kötü bir şey yapmadım #1

  Twitter 'da yazılanların kişinin iş hayatını etkileyip etkileyemeyeceğine yönelik tartışmalar devam ederken, son kurban Fenerbahçe TV 'de çalışan Selin Yağcıoğlu isimli spiker oldu. Yaklaşık 3 aydır Sarı-Lacivertli kulübün resmi kanalında stajyer olarak görev yapan Yağcıoğlu, kariyerine başlamadan önce ' twitter 'da yazdığı Fenerbahçe aleyhtarı cümlelerden ötürü kanaldan gönderildi. Önceki akşam Sarı-Lacivertlilere dair geçen yıl attığı 'Ballı Fener', 'Trabzonspor', 'GS' ve 'Eurolig'deyiz çifte mutluluk' tweetleri yüzünden başı derde giren Yağcıoğlu'nun peşini Fenerbahçetaraftarı bırakmadı. Twitter 'da başlatılan 'Selin Yağcıoğlu'nu FB TV'de istemiyoruz' kampanya sonrası Yağcıoğlu'nun görevine son verilirkenGalatasaray taraftarı da bir karşı atak yaparak 'Selin Yağcıoğlu Galatasaray TV 'de çalışsın' kampanyası başlattı.

  STAJI SONA ERDİRİLDİ

  Konuyla ilgili ulaştığımız Fenerbahçe TV yetkilileri Yağcıoğlu'nun gönderildiğinin doğru olduğunu ancak zaten staj döneminin de sonunun geldiğini belirttiler. Yetkililer, "Stajı zaten sona yaklaşıyordu bu olayla tarihi geri almış olduk. Kendisiyle ilgili de gelecek planları yapılmıyordu. O yüzden iş akti de olmadığı için stajı sona erdirildi" ifadesini kullandı.

  TELAFİSİ İMKANSIZ HİÇBİR ŞEY YAPMADIM

  'iddialıhaber.com' internet sitesine konuşan Yağcıoğlu ise çalıştığı sürenin 7 ay olduğunu belirterek, "Hatasız kul olmaz derler, elbetteki ufak tefek hatalarım olmuştur veya olacaktır; ama 7 aydır veya öncesinde, şu an çalıştığım kurumumu, değerli yöneticilerimi ve mesai arkadaşlarımı zor duruma düşürecek, telafisi imkansız hiç bir şey yapmadım. Çalıştığım yeri, yaptığım işi ve arkadaşlarımı seviyorum" ifadelerini kullandı.

  BİRÇOK ÖRNEK VAR

  Bu konuya dair ' futbol ' menşeyli kavgalarda geçmiş örnekler de mevcut. Galatasaray - Fenerbahçe maçından sonra Sarı-Lacivertli oyuncularla beraber sevinen Lig TV muhabiri Loran Vayloyan için de benzer bir kampanya başlatılmış, Vayloyan izine çıkmış daha sonra görevine devam etmişti. CNN Türk'te bir dönem görev yapan Barış Kuyucu da Fenerbahçe aleyhtarı söylemi nedeniyle twitter üzerinden Sarı-Lacivertli taraftarlarca tepkiye maruz kalmıştı. Yine Bursaspor TV 'nin kadın spikeri, Trabzonspor'a karşı söylemleri nedeniyle zor günler geçirmişti.

  G.SARAYLI OLARAK FENERBAHÇE'DE ÇALIŞTIM

  Geçmiş dönemde Fenerbahçe TV 'nin kanal müdürlüğünü yapan daha sonra Galatasaray TV 'ye geçen Hasan Tankaya ise Sarı-Kırmızılı takımı desteklediği bilindiği halde Sarı-Lacivertlilerin kanalında problem yaşamadığını anlatıyor: "Biz Bahçedeki Saraylılar olarak gelmiştik Fenerbahçe 'ye. Aziz Yıldırım bunu bilerek çok güzel bir duruş sergiledi ve çalışırken 'iş tulumu' giymemizden ötürü çok rahat çalıştık. Daha sonra başka olaylar nedeniyle ayrıldık. Ama takım farklılığı hiç problem olmadı. Keza ben Galatasaray TV 'nin başındayken de farklı takımı tutan arkadaşlarla beraber sorunsuzca çalıştık" Tankaya'ya göre taraftar etkisi bu durumda en önemli problem: "Taraftarlar müdahale etmediği sürece yöneticiler açısından takım farklılığı hiçbir problem yaratmıyor."

  Selin Yağcıoğlu: Kötü bir şey yapmadım #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir