Dolar
7.631
0.9992%
Euro
8.9791
0.1874%
Altın
1913.03
-1.924%
Borsa
1087.03
-2.2419%
G. Altın
469.228
-0.9921%
Bitcoin
80260.5
-3.29%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Sahiden başarabilecek mi?

  Fatih Terim...
  • 02.04.2014 - 21:34
  Sahiden başarabilecek mi?

  Sahiden başarabilecek mi? #1

  Her filmin bir kahramanı vardır, her çağın efsanesi. En umutsuz anda çıkıverir, en yardıma muhtaç zamanda yetişiverir. Bizim efsanemiz de o değil mi? Fatih Terim. Nam-ı diğer İmparator..

  Kimi zaman haksızlık ettik, kimi zaman haksızlık ettiğini düşündük ama hem dert hem derman olarak gönlümüzdeki yerini hep baki kıldı yaptıklarıyla. Ya sabredemedik, ya hazmedemedik ama bir şeyler oldu ve hep yarım kaldı hikayemiz, onunla..

  Bugün ise; her ne kadar kulübünden koparılma şeklini beğenmesek te, ülke menfaatleri adına Türkiye Futbol Federasyonu'nun yaptığı en doğru iş olarak milli takımımızın başında..

  Şu bir gerçek ki; insanımızın yapısından olsa gerek, antrenör seçen ve ona göre oynayan futbolcular gördü bu ülke. Hiç bir zaman, patronun teknik direktör olduğuna inanılmadı ve bu amatörlüğü, meziyetmiş gibi taşıdılar üzerlerinde. Her antrenörde yaşanan bu ve başka bir çok tartışma, tek bir isimde yaşanmadı bugüne dek. O yüzdendi belki; her yolun sonunda, her enkazın ardında onu görmek istedik..

  Hep hırsı ve motivasyonu ile hatırlansa da, müthiş bir tecrübe ve teknik bilgiye sahip aslında. 3-0 öne geçince rahatlayan takımına, farklı mağlupmuş gibi devre arasında fırça atan ve "Futbolda acımak yok, buldun mu 10 tane atacaksın. Bu işin kuralı bu" diye haykıracak kadar da sağlam bir anlayışa sahip ayrıca. Handikapları yok mu? Belki hafife alınmayacak kadar çok ama bir Guus Hiddink ya da Abdullah Avcı'nın hissettirdiğinden, çok daha fazlasını hissettirmiyor mu varlığıyla? Çok daha umutlu değil miyiz hep..

  2014 için çok geç kaldık kapısını çalmakta, davete icabet etmekle kalmadı ve hakkını da verdi duyulan güvenin ama Brezilya'da olamayışımızın sebebi, o değildi asla. Bugün ise önümüzde çok daha aydınlık bir yol var. Amatör ligler dahil her ligi seyredip, her takımdan oyuncu alabileceğini söyleyen ve yeniden yapılanmayı 3-5 revizyondan çok daha fazlası gören bir teknik adamımız var. Yani umutlanmamız, turnuvalara gitmememiz ve başarmamamız için hiç bir neden yok. Sadece sabır ve inanç gerekli, her zamankinden fazla. Taraftarından federasyonuna, basından medyasına kadar. Bir kez olsun; en azından mümkün olabildiğini görmek adına, istikrar kelimesinin anlamını iliklerine kadar idrak etmiş ve kenetlenmiş olarak arkasında durmalıyız imparatorun. Sendelediğinde düşürmek değil de, el birliğiyle kaldırmak gerek; kaldığı yerden devam edebilmesi adına..

  Bu sebepten belki, yazının başlığı "Sahiden başarabilecek mi?" değil de, "Sahiden başarmasına izin verecek miyiz?" olmalı belki..

  Saygılarımla..

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir