taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.32655
6.05855
1278.275
97955.16
219.007

Küçük yaşta İngilizce eğitimi

Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Boğaziçi Üniversitesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen 'Ders arası dil molası' projesiyle öğrenciler İngilizceyi erken yaşta öğreniyorlar.

AA | 17.04.2018 - 10:08..
Whatsapp ile paylaş
Küçük yaşta İngilizce eğitimi

İngilizce öğrenmek ve konuşmak bizim en büyük sorunlarımızdan birini teşkil ediyor. Dil eğitimi erken yaşlarda başlanması gereken bir eylemdir. Hayata geçirilen projeyle Sarıyer'deki 6 devlet okulundaki toplam 400 öğrenci, haftada iki gün teneffüslerini İngilizce öğrenerek geçirecek.

Küçük yaşta İngilizce eğitimi

ÖĞRENCİLER YABANCI DİLDEN ÇEKİNİYOR

Öğrenciler, Boğaziçi Üniversitesi'nden gelen İngilizce öğretmen adayları rehberliğinde, İngilizce konuşarak ve çeşitli etkinliklere katılarak kendilerini geliştiriyorlar.

Geçen yıl başlayan proje hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Sarıyer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Melek Yaşar, eğitimcilerin yaptıkları gözlemlerde öğrencilerin yabancı dilden çekindiklerini ve belli bir seviyeye gelmekte zorlandıklarını söyledi.

Küçük yaşta İngilizce eğitimi

"ÖĞRENCİLERİ YABANCI DİLE MOTİVE ETMEK İSTEDİK"

Melek Yaşar, "Öğrencilerimizi yabancı dile motive edecek, dersin dışında çocuğun merak duygusunu geliştirecek, kendi merakıyla yabancı dile ait kelimeleri kavrayacak oranda imkanlar sağlamak istedik. Bu amaçla devlet okullarında proje için özel olarak dizayn edilmiş, tematik köşeler, oyun-bulmaca masaları ve okuma alanları ile donatılmış 'Spoken Cafe'ler kurduk.

Sonra Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayşe Gürel hocamıza konuyu ilettik. Onlar da müfredat programıyla uyumlu hem eğlenceli hem de çocuklara yabancı dili sevdirecek, yabancı dile onları yakınlaştıracak bir program hazırladılar ve staj programlarına entegre ettiler."

Küçük yaşta İngilizce eğitimi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir