taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.46025
6.17275
1201
93361.54
210.88

Kültür Köprüsü: Trakya

UNESCO Dünya Kültür Mirası Selimiye Camii ve Osmanlı mirası köprüleriyle Trakya; Anadolu'nun Avrupa'ya açılan bir kapısı konumunda.

25.09.2016 - 15:17..

Şehri ziyaret eden Melih Uslu, Skylife Dergisi'ne bir gezi yazısı hazırlayarak Trakya'da yaşadığı tecrübeleri anlattı: Uçsuz bucaksız ayçiçeği tarlaları, günler boyu süren Hıdrellez coşkusu ve yemyeşil çimler üzerinde kıyasıya mücadele eden pehlivanlar...

Kültür Köprüsü: Trakya

EĞLENCE YAZ SEZONUNA KADAR HIZ KESMİYOR

Trakya’da, ilkbaharla birlikte başlayan eğlence yaz sonuna kadar hız kesmiyor. Klarnet ezgilerinin şenlendirdiği köy düğünlerinin yanı sıra piknik alanları ve upuzun kumsallar yoğun ilgi görüyor. Bölgenin coşkusunu paylaşmaya gelenler Trakya’nın bereketli sofralarına konuk oluyor.

Kültür Köprüsü: Trakya

AVRUPA'YA AÇILAN KAPI

Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı Edirne’deki Selimiye Camii, UNESCO Dünya Kültür Mirası bir Osmanlı şaheseri. Trakya, kültür hazinelerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de ilgi çekiyor. Görkemli sarkıt ve dikitleriyle ünlü Kırklareli’ndeki Dupnisa Mağarası, dehlizlerinde ışıklandırılmış bir yürüyüş platformu saklıyor. Karadeniz’in batı ucundaki İğneada ise Türkiye’nin en uzun kumsallarından birine ev sahipliği yapıyor.

Kültür Köprüsü: Trakya

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)