Petrol
107.85
-1.15%
Euro
17.6668
-0.90%
Dolar
16.6689
-1.28%
Altın
984.9
-0.73%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
352.358
-3.10%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  13'üncü Uluslararası Müzik Festivali başladı

  Bu yıl 13.’sü düzenlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın İngiliz keman virtüözü Charlie Siem’e eşlik ettiği konserle başladı.
  • 31.05.2014 - 08:11
  13'üncü Uluslararası Müzik Festivali başladı

  Mersin Kültür Merkezi’nde düzenlenen festivalin açılış törenine CHP Mersin milletvekilleri İsa Gök, Vahap Seçer, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da katıldı. Açılış töreninde, Soma’daki maden faciasında hayatını kaybedenler anısına saygı duruşunda bulunuldu.

  13 üncü Uluslararası Müzik Festivali başladı #1

  SOMA NEDENİYLE ERTELENMİŞTİ

  Festival Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı yaptığı konuşmada, maden faciasının yüreklere büyük bir acı düşürdüğünü belirterek, bu acının yıllar sonra bile geçmeyeceğini söyledi. Bu olay nedeniyle festivalin başlangıcını bir süre ertelediklerini dile getiren Yağcı, tüm etkinlikleri Soma’da hayatını kaybedenlere adadıklarını ifade etti.

  13 üncü Uluslararası Müzik Festivali başladı #2

  BESTE YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLDU

  Konuşmanın ardından festival kapsamında ’Mersin Üç Güzellere Müzik Arıyor’ sloganıyla düzenlenen beste yarışmasında birinci olan Melis Öztoprak’a plaketi verildi. Öztoprak, ödülünü Soma’da hayatını kaybedenlere adadığını söyledi. Törende ayrıca ’Prof. Nevit Kodallı Genç Yetenekler Özel Ödülü’ keman sanatçısı Veriko Tchumbridze’ye, ’Festival Kent Ödülü’ Tufan ailesi adına gazeteci Tankut Tufan’a, ’Festival Sanat Ödülü’ ise Barış İçin Müzik Vakfı’na verildi.

  13 üncü Uluslararası Müzik Festivali başladı #3

  DİNLEYENLERE UNUTULMAZ AKŞAM

  Program, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın şef İbrahim Yazıcı yönetimindeki konseriyle sürdü. Ardından orkestraya İngiliz keman virtüözü Charlie Siem de katıldı. Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın eşlik ettiği Charlie Siem, festivalin açılış konserinde dinleyenlere unutulmaz bir akşam yaşattı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir