Dolar
6.7543
0.0222%
Euro
7.6563
-0.0208%
Altın
1715.55
0.0781%
Borsa
109536.92
0.39%
G. Altın
372.127
-0.0018%
Bitcoin
66257.39
0.5252%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  2015 Malatya Uluslararası Film Festivali programı

  6. Malatya Uluslararası Film Festivali 6-12 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
  • 22.10.2015 - 15:41

  2015 Malatya Uluslararası Film Festivali programı

  Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleri ile düzenlenen 6. Malatya Uluslararası Film Festivali 6-12 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

  6 Kasım’da başlayacak olan ve bu yıl 6. Yaşını kutlayan Malatya Film Festivali’nin, film programı ve tanıtımı, Taksim Inter Continental otelinde yapılan basın toplantısıyla tanıtıldı. Malatya Vali Yardımcısı ve Festival İcra Kurulu Başkanı Sayın Ömer Dağdeviren’in ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısında festival film programı ve tanıtımının yanı sıra bu yıl ulusal ve uluslararası yarışmada jüri karşısına çıkacak filmlerde açıklandı.

  PEK ÇOK SAYIDA BASIN MENSUBU KATILDI

  Festival ana sponsoru Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ertan Mumcu, Festival Yönetmeni Hüseyin Namık Yıldırım, sinema yazarı ve Festival Danışma Kurulu Üyesi Kerem Akça’nın da konuşmacı olarak yer aldığı toplantıya onur ve emek ödüllerine değer görülen sanatçılar, jüri üyeleri, danışma kurulu üyeleri ve pek çok sayıda basın mensubu katıldı.

  Bu yıl Malatya Film Festivali’nde Onur Ödülü alacak sanatçılar Perihan Savaş ve Serdar Gökhan’ın yanı sıra; sinema sanatçıları Selda Alkor, Ercan Kesal, Nazan Kesal, Şenay Gürler, Can Kolukısa, yarışma filmlerinin oyuncu ve yönetmenleri de katıldı.

  FESTİVALDE BU YIL NELER VAR

  Dünya ve Türkiye sinemasının yeni örneklerinden, ödüllü filmlere, belgesellerden kısa filmlere, engelliler için sesli betimlemeli filmlerden çocuk filmlerine, yönetmen ve oyuncuların katılımıyla film sonrası söyleşilerden sergi ve atölyelere bir hafta boyunca Malatya’da sinema şenliği yaşanacak.

  Malatya Uluslararası Film Festivali bu yıl 6-12 Kasım tarihleri arasında, sinemaseverlere, son iki yılın en yeni filmlerinden, dünya festivallerinde ödüller kazanmış ve seyirciler tarafından büyük beğeni alan filmlere, usta yönetmenlerin son filmlerinden, genç yeteneklerin ilk filmlerine kadar geniş bir yelpazede seçkiler sunuyor. 40’a yakın ülkeden 140’a yakın film izleyicilerle buluşurken, film gösterimlerinin yanı sıra ücretsiz olarak söyleşiler, imza günleri, atölye çalışmaları ve sinema dersleri düzenlenecek.

  6 KASIM'DA BAŞLAYACAK

  1 / 14 Festivalde yer alan dünya ve Türkiye sinemasının son dönem örneği pek çok film, Uluslararası ve Ulusal Uzun Film Yarışmalarında ve yarışma dışı seçkilerde Türkiye prömiyerlerini yapacak.

  6 Kasım’da başlayacak olan ve bu yıl 6. Yaşını kutlayan Malatya Film Festivali, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda ve Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu, Battalgazi Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı ve İnönü Üniversitesi’nin destekleri ile düzenleniyor.

  FESTİVAL SOSYAL MEDYADA

  Malatya Film Festivali bu yıl sosyal medya hesapları ile Festival filmlerini, etkinlikleri, program bilgilerini anlık olarak izleyicilere ulaştırıyor. Sinemaseverler, festival filmlerinin bilgilerine, film sonrası söyleşilere ve etkinliklere ilişkin tüm bilgileri anında öğrenebilecek, düzenlenen yarışmalarda, festival kitaplarının yanı sıra, film biletleri kazanacak.

  #MUFF2015 etiketini kullanarak festivalle ilgili tüm görüşlerini ve fotoğrafları birbirleriyle paylaşabilecek. Sinemaseverler ayrıca Periscope uygulaması ile pek çok etkinliği canlı olarak takip edebilecek.

  Malatya Film Festivali’ni sosyal medyadan takip etmek için:

  Facebook.com/malatyafilmfest

  Twitter/malatyafilmfest

  Instagram/malatyafilmfest

  Youtube.com/malatyafilmfest

  Pericope/malatyafilmfest

  FESTİVAL MOBİL UYGULAMASI: FESTİVAL ARTIK CEPLERDE

  İzleyiciler festivalle ilgili tüm bilgilere festivalin resmi web sitesi malatyafilmfest.org.tr ve https://blog.malatyafilmfest.org.tr blog hesabının yanı sıra Malatya Film Festivali Mobil uygulamasından erişebilecek. Uygulama IOS ve Android telefonlar için 1 Kasım’dan itibaren ücretsiz olarak indirilebilecek. Sinemaseverler festivalin mobil uygulaması ile tüm filmlere ilişkin bilgileri, etkinlikleri görebilecek ve kendi takvimlerini oluşturabilecek.

  FESTİVAL DANIŞMA KURULU

  Malatya Film Festivali’nin film ve etkinlik programları, onur ve emek ödülü alacak isimler, yarışmaların ön ve ana jürileri, Festival Danışma Kurulu’nun görüşleri alınarak belirlendi. Bu yıl danışma kurulunda: Sinema Yazarı Kerem Akça; TV yapımcısı Mehmet Çam; Roma Türk Filmleri Festivali’nin kurucusu Serap Engin; senaryo doktoru ve akademisyen Özgür Şeyben ve oyuncu İpek Tuzcuoğlu yer aldı.

  FESTİVAL AÇILIŞ VE ÖDÜL TÖRENİ

  Malatya Film Festivali’nin Açılış Töreni 6 Kasım Cuma akşamı, DoubleTree By Hilton Malatya Oteli’nde gerçekleştirilecek. Açılış konuşmalarının ve festival yarışma filmlerinin tanıtımının ardından, onur ve emek ödülleri takdim edilecek. Festival Ödül Töreni ise 12 Kasım Perşembe akşamı, DoubleTree By Hilton Malatya Oteli’nde gerçekleştirilecek.

  Gecede, Ulusal ve Uluslararası Uzun Film Yarışması ile Kısa Film Yarışması’nda ödül kazananlara ödülleri takdim edilecek. 2 / 14 Açılış ve Kapanış Törenlerinin sunuculuğunu, tiyatro ve sinema oyuncusu, yazar ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan üstlenecek.

  FESTİVAL ONUR ÖDÜLLERİ

  Malatya Film Festivali tarafından her yıl sinemaya büyük hizmetler vermiş olan isimlere verilen Onur Ödülleri’ni, bu yıl, oyuncu Perihan Savaş ve Serdar Gökhan alacak. Sinemaya hizmet etmiş uluslararası isimleri de unutmayan Malatya Film Festivali, Yabancı Onur Ödülünü, bu yıl, Gürcü sinemasının usta yönetmeni Eldar Shengelaia’ya verecek.

  Onur Ödülleri, 6 Kasım Cuma akşamı, DoubleTree By Hilton Malatya Oteli’nde gerçekleştirilecek Festival Açılış Töreni’nde takdim edilecek. Festival kapsamında Perihan Savaş’ın 11. Antalya Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldığı, 1974 yapımı, restore edilmiş “Bedrana”; Serdar Gökhan’ın 1972 yapımı “Gökçe Çiçek” ve Eldar Shengelaia’ın 1983 yapımı “Mavi Dağlar” filmleri gösterilecek.

  FESTİVAL SİNEMALARI SEANSLAR BİLETLER

  Festival filmleri, bu yıl, Malatya Park AVM içerisinde Avşar Sinemalarında, Malatya merkezde bulunan Yeşil Sinemaları, DoubleTree By Hilton Malatya Oteli ve İnönü Üniversitesi gösterim salonlarında izleyicilerle buluşacak.

  Festival Seansları: 11.00, 13.30, 16.00, 19.00 ve 21.30

  Bilet Fiyatları: Avşar ve Yeşil sinemalarındaki tüm gösterimler öğrenci 2 TL, tam 3 TL (13.30, 16.00, 19.00 ve 21.30 seansları)

  Ücretsiz Gösterimler: Avşar ve Yeşil sinemalarında 11.00 seansında gösterilecek olan Çocuk Filmleri; Double Tree Hilton’da engelliler için yapılan gösterimler, belgesel ve kısa filmler; İnönü Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan kısa film ve belgesel gösterimleri; ayrıca 8.000’e yakın Suriye vatandaşının bulunduğu konteyner kentte yapılacak olan tüm gösterimler ücretsiz olacak.

  FestivalKart: 6. Malatya Film Festivali’nde bu yıl ilk kez uygulanacak olan FestivalKart ile filmlere sınırsız giriş hakkı sağlanacak. 15 TL karşılığında alınabilecek FestivalKart ile tüm filmlere sınırsız giriş hakkının yanı sıra, öncelikli bilet alımı, ücretsiz katalog ve Malatya Park AVM’de çeşitli restoranlarda indirim hakkı sağlanacak.

  Görüş Bildir