50. yıla özel Gurbet Kuşları

50. yıla özel Gurbet Kuşları

"Bir Erkek Bir Kadın" dizisinin yıldızları Demet Evgar ve Emre Karayel, Nebil Özgentürk'ün "Altın Portakal ve Sinemamızın 50 Yılı" belgeseli için kamera karşısına geçti. İkili, 1963 yapımı "Gurbet Kuşları" filminden 3 dakikalık bir sahneyi yeniden canlandırdı.

3 DAKİKALIK SAHNE ÇEKİLDİ

Nebil Özgentürk, Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin 50'nci yılına özel bir belgesel hazırlıyor. "Altın Portakal ve Sinemamızın 50 Yılı" adlı belgesel için ilk festivalde "en iyi film" ödülünü alan, Halit Refiğ'in yönettiği, Sevda Ferdağ ve Tanju Gürsu'nun başrol oynadığı, 1963 yapımı "Gurbet Kuşları" filminden 3 dakikalık bir sahne yeniden çekildi.

'İKİMİZİN DE HOŞUNA GİTTİ'

Sahne için "Bir Erkek Bir Kadın" dizisinin yıldızları Demet Evgar ve Emre Karayel kamera karşısına geçti. Evgar, bir pavyonda konsomatris olarak çalışan Seval'i, Karayel de çalışmak için Kahramanmaraş'tan İstanbul'a gelen ancak büyük şehirde hüsrana uğrayan yoksul bir ailenin ortanca çocuğu Murat'ı canlandırdı. Dönem kostümleriyle çekim yapan ikili, projede yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Evgar ve Karayel, "Nebil Özgentürk arayıp belgeselden bahsettiğinde ikimizin de hoşuna gitti. Bizim için eğlenceli ve heyecan verici bir proje oldu" dedi.

Seslendirmesini Çetin Tekindor'un yaptığı, müziklerini ise Cahit Berkay ve Can Atilla'nın hazırladığı 70 dakikalık "Altın Portakal ve Sinemamızın 50 Yılı" belgeseli, 5 Ekim'de festival kapsamında düzenlenecek "Altın Portakal 50 Yaşında" gecesinde gösterilecek, ardından CNN Türk'te yayınlanacak.