Euro
9.4032
0.16%
Dolar
7.8797
0.1%
Altın
458.32
0.06%
Borsa
1.342
0%
Bitcoin
138.430
-3.65%
7ºC
İstanbul
Açık 7 C

  Altın Portakal’da gala heyecanı başlıyor

  Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamındaki yarışma filmlerinin gala gösterimleri 5 Ekim'de başlıyor.
  • 02.10.2013 - 14:56
  Altın Portakal’da gala heyecanı başlıyor

  Altın Portakal’da gala heyecanı başlıyor #1

  Antalya Büyükşehir Belediyesi - Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 4-11 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamındaki yarışma filmlerinin gala gösterimleri 5 Ekim 2013'de başlıyor. Türkiye sinemasına son yıllarda yeni ve genç isimler kazandıran Altın Portakal'da bu yıl yine genç yönetmenlerin filmlerini seyirciyle buluşturacak.

  YARIŞMA FİLMLERİ SEYİRCİSİNİ BEKLİYOR

  Ulusal daldaki yarışma filmlerin ilk gösterimleri AKM Aspendos salonunda gerçekleştirilecek. Ali Kemal Çınar'ın 'Kısa Film', Alpgiray M. Uğurlu'nun 'Uvertür', Atalay Taşdiken'in 'Meryem', Ferit Karahan'ın 'Cennetten Kovulmak', Maryna Er Gorbach ve Mehmet Bahadır Er'in 'Sev Beni', Nihat Seven'in 'Uzun Yol', Ömer Leventoğlu'nun 'Mavi Ring', Ramin Matin'in 'Kusursuzlar', Serdar Temizkan'ın 'Kutsal Bir Gün', Zeynep Dadak ve Merve Kayan'ın 'Mavi Dalga' filmlerinin yarışacağı ulusal uzun metrajlı film yarışmasını on kişiden oluşan büyük jüri değerlendirecek.

  BÜYÜK JÜRİ İLK GALAYLA GÖREVİNE BAŞLAYACAK

  5 Ekim'de iki gala gösterimiyle çalışmasına başlayacak jüriye Türk sinemasının sultanı, oyuncu ve yönetmen Türkan Şoray başkanlık edecek. Büyük jüriyi oluşturan diğer isimler ise yönetmen ve senarist Ümit Ünal, yönetmen Reis Çelik, yapımcı Şükrü Avşar, oyuncu Mahir Günşiray, sinema yazarı ve tarihçisi Burçak Evren, Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Bölüm Başkanı ve senarist Prof. Dr. Feride Çiçekoğlu, CNNTürk Program Koordinatörü Aslı Öymen, opera sanatçısı ve besteci Rahman Altın ile görüntü yönetmeni Zekeriya Kurtuluş. Eleni Karaindrou, 97 yaşındaki annesinin sağlık durumu ciddiyetini koruduğu için, Mehmet Aksın ise sağlık sorunları nedeniyle jüride yer alamayacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir