Dolar
6.8388
0.3978%
Euro
7.6045
0.7578%
Altın
1727.8
0.5423%
Borsa
105200.03
-0.1516%
G. Altın
380.391
1.0527%
Bitcoin
64347.36
0.4519%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C
  Amerikan dizisinde Osmanlı'ya ağır hakaretler

  Amerikan dizisinde Osmanlı'ya ağır hakaretler

  Da Vinci'nin Şeytanları adlı dizide, 3. sezonun ilk bölümünde Osmanlı'nın Otranto Seferi canlandırıldı, Osmanlı'ya ağır hakaretler yapıldı..
  • Haber Merkezi
  • 27.10.2015 - 09:05

  Amerikan dizisinde Osmanlı'ya ağır hakaretler

  ABD’nin Starz kanalında yayınlanan ve Türkiye’de yeni sezonu önceki akşam yayınlanmaya başlanan “Da Vinci’nin Şeytanları” (Da Vinci’s Demons) isimli dizinin yeni bölümünde Otranto Seferi ele alındı. Diziye göre, donanmanın başında İkinci Bayezid bulunuyordu.

  Habertürk'ten Akıncan Abadan'ın haberine göre, Osmanlı İmparatorluğu’nun Napoli kuşatmasında kullandığı askeri malzemeler, toplar ve savaşta kullanılan tank benzeri araçların Leonardo da Vinci tarafından icat edildiği savunuluyor.

  Amerikan dizisinde Osmanlı'ya ağır hakaretler VİDEO

  DA VİNCİ: TASARIMLARIMI TÜRKLER ÇALDI

  Dizide Da Vinci, dürbünle baktığı topların ve tank benzeri aracın tasarımını kendisinin yaptığını söylüyor. Başka bir sahnede ise Da Vinci, dizide Türk olduğu belirtilen Al-Rahim adlı karaktere, “Tasarımlarımı çaldın. Kafamın içine ulaştın. Planlarımı Türklere verdin. Beni kandırdın. Beni kullandın” diyor.

  Amerikan dizisinde müslüman olmayanların idam edilmesi VİDEO

  OSMANLI'YA ALLAH'SIZ KAFİR DEDİLER

  Dizide, Osmanlı İmparatorluğu’nun askerleri “Allah’sız kâfirler” olarak tanımlanıyor. Ayrıca fethedilen şehirdeki kadınlara tecavüz edip katlettikleri ve erkekleri köleleştirdikleri iddia ediliyor. Floransa’nın önde gelen Medici Ailesi’nden bir yönetici “Türklerle anlaşalım. Onlar Allah’sız ve kâfir olsalar da parayla satın alınabilirler” derken, diğer bir yönetici de “Kadınlarımıza tecavüz edip öldürdüler. Erkekler de esir alınıp katledildi. Bu tarz insanlarla anlaşma yapılamaz” diye konuşuyor.

  TÜRKLERİ BAŞIMIZA TANRI SALDI

  Dizinin ekrana gelen önceki sezonunda, Eflak Voyvodası Üçüncü Vlad’ın "Tanrı’nın insanlığın başına açtığı bir sürü sorun vardır; depremler, volkanlar, salgınlar ve kanserler. Ama bunlardan daha kötüsü başımıza Türkleri ve Tatarları salmış" ifadeleri dikkat çekmişti.

  Görüş Bildir