Dolar
6.9949
1.3915%
Euro
8.2807
1.4095%
Altın
2034.29
0.7363%
Borsa
1094.51
0.676%
G. Altın
457.248
2.3072%
Bitcoin
79143.93
1.3159%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Barış Manço annesinin memleketi Adana'da anıldı

  Kozan ilçesinde düzenlenen anma programına Manço'nun oğlu Doğukan Manço da katıldı.
  • 07.01.2013 - 21:40
  Barış Manço annesinin memleketi Adana'da anıldı

  Barış Manço annesinin memleketi Adana'da anıldı #1

  Merhum sanatçı Barış Manço, doğumunun 70. yılında annesinin memleketi Kozan ilçesinde oğlu Doğukan Manço'nun da katıldığı programla anıldı.

  Yusuf Baysal Anadolu Lisesi öğrencilerince Belediye Sineması'nda düzenlenen etkinlikte, okulun 11. sınıf öğrencisi ve İl Öğrenci Meclisi temsilcisi Büşra Ören, Barış Manço anısına konuşma yaptı.

  Barış Manço şarkılarının seslendirildiği ve hayatının anlatıldığı sunumun ardından bir kız öğrencinin yaptığı Barış Manço'nun taklidi ise beğeni topladı.

  Daha sonra Doğukan Manço ve programı hazırlayan öğrenciler sahnede, Barış Manço'nun 70. doğum yıl dönümü için gitar şeklinde hazırlanan yaş pastayı kesti.

  "BABAM TÜRKİYE'Yİ DÜNYAYA TANITTI"

  Doğukan Manço, babasının ölüm yıl dönümlerinde değil doğum yıl dönümlerinde de anılmayı istediğini hatırlatarak, babaannesinin memleketinde olmaktan ve babasının anıldığı programa katılmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

  Babasının yaptıklarıyla Türk tarihi için önemli isimlerden biri olduğuna inandığını belirten Manço, ''O sadece benim babam değildi. Bu salonu dolduran herkes için ayrı bir anlam ifade ediyordu. Barış Manço'yu insanlar gerçekten çok sevdi. Onu bir şarkıcı ve televizyon programcısı olduğu için değil, onu Türk kültürünün bir parçası olduğu için benimsedi. Çünkü Barış Manço, yıllar boyunca o imkansızlıklar içinde dünyayı Türkiye'ye taşıdı, Türkiye'yi ve insanını da dışarda temsil etti'' diye konuştu.

  İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet ise merhum Manço'nun bireysel yeteneklerini geliştirmiş, milli değerleri özümsemiş, küresel düzeyde rekabet eden kendini kanıtlamış ender insanlardan biri olduğunu ifade ederek öğrencilerin Manço'yu iyi bir model olarak alması dileğinde bulundu.

  Program sonunda Doğukan Manço'ya, babaannesi Türk Sanat Müziği sanatçısı Rikkat Hanım'ın Kozan'daki evinin fotoğrafı ile plaket hediye edildi.

  Etkinliğe, Belediye Başkanı Kazım Özgan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez ile okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

  Doğukan Manço, programın ardından babaannesinin ilçede bir süre yaşamış olduğu evi ziyaret etti.

  Görüş Bildir