Euro
10.0944
-0.12%
Dolar
8.5255
0.07%
Altın
494.37
0.04%
Borsa
1.432
1.27%
Bitcoin
342.138
2.38%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Baykal Kent son yolculuğuna uğurlandı

  'Dünyanın en güzel gülen, gözlerinin içi gülen insanıydı'
  • 07.02.2012 - 16:20
  Baykal Kent son yolculuğuna uğurlandı

   Baykal Kent son yolculuğuna uğurlandı #1

  Tedavi gördüğü Bursa'da kalp yetmezliği sonucu 69 yaşında yaşamını yitiren tiyatro oyuncusu Baykal Kent için, Beyoğlu'ndaki Orta Oyuncular Sahnesinde bir tören düzenlendi.

  Cenazesi 25 yıl boyunca seyircinin karşısına çıktığı sahneye getirilen Kent'e oyuncu arkadaşları son görevlerini yapmak için geldi. Törene Kent'in akrabaları, tiyatro oyuncusu Ferhan Şensoy, Rasim Öztekin, Ayla Arslancan, Altuğ Yücel, senarist Birol Güven gibi isimler katıldı.

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  Törene katılan Birol Güven, "Baykal ağabeyi ilk burada seyretmiştim ben. Yolumuz daha sonra burada kesişti. Onunla uzun süre çalışma fırsatı edindik. Çok eğlenceli çok neşeli bir abimizdi. Çok üzgünüz bugün de burada son görevimizi yapmak için buradayız" dedi.

  'BURSA'DA ÇOK MUTLU OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ'

  Son dönemde koptuklarını söyleyen Güven, "Bir konuşmamızda Bursa'da çok mutlu olduğunu söylemişti. Biz de onu Bursa'da mutlu olarak bırakmıştık. Ama sıkıntıları varmış daha sonra öğrendik" diye konuştu.

  'DÜNYANIN EN GÜZEL GÜLEN, GÖZLERİNİN İÇİ GÜLEN İNSANIYDI'

  Tiyatro oyuncusu Altuğ Yücel ise, "Baykal ağabeyle aynı sahneyi paylaşmadık ama aynı tiyatroyu paylaştık. Oyunculuğu konusunda zaten bir şey söylemeye gerek yok. Çok iyi bir oyuncuydu. Onun gülen yüzünü hiç unutmayacağım. Dünyanın en güzel gülen, gözlerinin içi gülen insanıydı. Nur içinde yatsın" şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir