Petrol
99.39
0.16%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
433.020
0.46%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Behzat Ç.'ye +13 yaş sınırı

  Kültür Bakanlığı Denetleme Kurulu 'Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm' filmine +13 yaş sınırı getirdi
  • 25.10.2011 - 09:29
  Behzat Ç.'ye +13 yaş sınırı

  Behzat Ç. ye +13 yaş sınırı #1

  "Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi" dizisinin merakla beklenen filmi "Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm", 28 Ekim'de 245 kopyayla gösterime girecek. Filmin basın gösterimi dün Şişli Movieplex Sinemaları'nda yapıldı.

  BEŞİKÇİOĞLU'NA EN İYİ ERKEK OYUNCU ÖDÜLÜ

  Emrah Serbes'in "Son Hafriyat" romanından sinemaya uyarlanan filmdeki performansıyla Erdal Beşikçioğlu, önceki hafta Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü"nün de sahibi olmuştu. Bir ekran fenomenine dönüşen dizide bip'lenen küfürler filmde bolca kullanılıyor. Bu nedenle filme gelecek yaş sınırı merak konusu oldu.

  FİLMİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN

  +13 YAŞ SINIRI

  Altın Portakal Film Festivali sırasında +18 yaş sınırı konulduğu söylentilerine tepki gösteren yönetmen Serdar Akar en fazla +13 yaş sınırı beklediklerini açıklamıştı. Kopyası Kültür Bakanlığı Denetleme Kurulu'na gönderilen filme yönetmenin beklediği gibi 13+ yaş sınırı getirildi.

  Film sinema eleştirmenlerinden de tam not aldı.

  Nil Kural: Film Türkiye'de iyi örneklerine rastlayamadığımız bir tür olan polisiyenin eli yüzü düzgün bir örneği... Karakterler, olayların gelişimi ve espriler iyi ayarlanmış. Filmin Emrah Serbes'in "Son Hafriyat" adlı romanından Serbes tarafından uyarlanan senaryosunun polisiye komplosunun arka planı da politik açıdan sağlam.

  Atilla Dorsay: Diziyi hiç bilmiyorum. Onun için filme bakir bir gözle gittim. Kendine özgü bir mizahı var ama benim anladığım polisiye sinemayla pek ilişkisi yok. Sanıyorum polisiye meraklısından ve genel bir seyirciden çok dizinin hayranları hedef alınmış. O açıdan başarılı olabilir ama benim tarzım değil. Küfürler çok da rahatsız etmedi. Çünkü "Gemide" filminden beri, aşağı yukarı 10-15 senedir filmlerde küfür kullanılıyor.

  Uğur Vardan: Emrah Serbes'in, yönetmen Akar'la kaleme aldığı senaryo akıp gidiyor. Karakterler, Songül adlı bir kadın polisin eklenmesiyle aynen filme aktarılırken, zekice göndermeler, politik dokunuşlar, her biri son derece 'takıntılı' Behzat Ç. ve 'tayfası' derken, 108 dakika nasıl geçiyor anlamıyorsunuz. Bu topraklarda aksiyonu en iyi çekecek isimlerin başında Serdar Akar gelir.

  Alper Turgut: Film, dizinin devamı gibi olmuş. Buna bağımsız bir film demek mümkün değil. Onun dışında polisiye komedi türünde olan bu film beni eğlendirdi, güldürdü. Dizideki oyunculuk performansları filmden çok daha iyiydi. Küfür konusuna gelince de ben eski polis muhabiriyim, polisler çok kibar değillerdir. O yüzden filmdeki küfürler rahatsız etmedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir