Dolar
7.9315
0.5603%
Euro
9.418
0.8567%
Altın
1811.69
-1.3337%
Borsa
1317.7
0.2625%
G. Altın
463.146
-0.5336%
Bitcoin
153519.99
6.1309%
11ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 11 C

  Elveda Katya 21 Aralık’ta vizyonda - Tıkla İzle

  Altın Portakal Film Festivali'nden üç ödülle dönen sinema filmi Elveda Katya 21 Aralık'ta vizyona giriyor.
  • 17.12.2012 - 10:48
  Elveda Katya 21 Aralık’ta vizyonda - Tıkla İzle

  Elveda Katya 21 Aralık’ta vizyonda - Tıkla İzle #1

  Başrollerinde usta oyuncu Kadir İnanır'a, Katya rolü ile Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü kazanan Anna Andrusenko, Caner Cindoruk ve Rüçhan Çalışkur'un eşlik ettiği "Elveda Katya" 21 Aralık Cuma günü vizyona giriyor.

  Televizyon film ve dizileri ile tanınan yönetmen Ahmet Sönmez'in ilk sinema filmi "Elveda Katya" yetimhanede büyüyen Katya'nın, Yunus isimli bir denizci olduğunu öğrendiği babasını bulmak için Trabzon'a gitmesiyle başlayarak, toplumun önyargılarını, vicdanı ve bir kız çocuğunun "baba arayışı"nı beyazperdeye taşıyor.

  Amatörler Belgesel Bir Zamanlar Çizgi Film Fragmanlar Haber ve Televizyon Hava Durumu Hayvanlar Alemi HD TV Kadın ve Güzellik Kazalar Komedi ve Eğlence Magazin Otomobil ve Araçlar Oyun - Animasyon Reklamlar Sağlık, Anne ve Bebek Seyahat / Gezi Sinema ve Dizi Spor Teknoloji Video Haber Şakalar

  Elveda Katya Fragman HD

  Elveda Katya 21 Aralık’ta vizyonda - Tıkla İzle #2

  Yapımını 24 Kare Film, yapımcılığını Osman Sönmez, senaryosunu Nalan Merter Savaş ve senaryo danışmanlığını ise Cem Başeskioğlu'nun üstlendiği "Elveda Katya" Türk-Rus aile ilişkilerini ilk kez iki tarafın bakış açısıyla ele alan gerçek bir hikayeye dayanmaktadır.

  FİLMİN KONUSU

  Hikaye 2000'li yılların başında geçer. Batum'da bir yetimhanede büyüyen Rus kızı Katya, 18 yaşına girdiğinde yetimhaneyle ilişiği kesilir. Gidecek yeri ve kimsesi olmayan genç kız, karşısına çıkan esrarengiz bir kadından babasıyla ilgili gerçekleri öğrenir. Katya'nın babası Trabzonlu bir kaptandır. Katya babasını bulmak için Trabzon'a doğru yola çıkar.

  Ancak o yıllarda Karadeniz'de Rus kadınları pek hoş karşılanmamakta, yerel halk onlara "Nataşa" diye hitap etmektedir. Dış dünyaya karşı deneyimsiz bir Rus kızı olarak Katya bu acımasız gerçeğin en yoğun yaşandığı bir dönemde, dilini ve kültürünü bilmediği Trabzon'a ayak basar.

  Katya'nın Trabzon'da babasını bulması zor olmaz. Yunus Kaptan herkes tarafından bilinen ve saygı duyulan emekli bir uzun yol kaptanıdır. Son yıllarda kendini tamamen ailesine ve ibadete adamıştır. Yıllar önce Rusya'da yaşadığı yirmi günlük aşk kaçamağından bir kızı olduğunu o güne kadar bilmemektedir.

  Katya'nın ortaya çıkmasıyla birlikte Yunus Kaptan'ın aile hayatı fırtınaya tutulmuş bir gemi gibi çalkalanmaya başlar. Bir yandan aile ve mahalle baskısı, diğer yandan vicdan muhasebesi yaşlı adamı fena halde zorlar. Yalnız Yunus için değil, Yunus'un karısı ve çocukları için de hayat artık eskisi gibi olmayacaktır. Hepsi tek tek seçim yapmak ve tarafını belirlemek zorunda kalır.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir