Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
376.979
-0.98%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Emir Kusturica: Boşnak halkıyla sorunum yok

  Bosna-Hersek'in günlük Oslobacenye gazetesinde yazı kaleme alan Kusturica: Benim Boşnak halkıyla bir sorunum yoktur.
  • 10.04.2012 - 16:49
  Emir Kusturica: Boşnak halkıyla sorunum yok

  Emir Kusturica: Boşnak halkıyla sorunum yok #1

  Bosna savaşı sırasında, savaş mağduru kadınlara yönelik "tecavüz olaylarını abartıyorsunuz" sözleri ve Çetniklerle işbirliği yapması nedeniyle yıllardır eleştirilen yönetmen Emir (Nemanja) Kusturica'nın yıllar sonra ilk kez Bosna-Hersek'te bir gazetede yazısı yayımlandı.

  BOSNA BASININA YAZDI

  Bosna savaşı sırasında doğduğu Saraybosna'yı terk ederek Belgrad'a yerleşen ve Mayıs 2005 yılında ise vaftiz edilerek Ortodoks olan Kusturica'nın kaleme aldığı yazı bugün ülkenin en çok satan gazetelerinden '"Oslobocenye''de yayımlandı.

  FACEBOOK PROFİL AÇIKLAMASI

  "Facebook'a Mektup" (Pismo Faceebook) başlığı altında yazısı yayımlanan Kusturica, Saraybosna kuşatmasının 20. yılı nedeniyle cuma günü düzenlenen törenlerde kullanılan "kırmızı sandalyelerin Sırbistan'da üretildikleriyle ilgili çıkan söylentiler üzerine, facebook profilinde yazdığı "Yerli mal en iyi mal" şeklindeki yazısına açıklık getirdi.

  Kusturica, bugünkü yazısında, facebookta kendisine ait bir profilin olmadığını ve başkaları tarafından yönetilen bu profildeki bütün yorumları yalanladı.

  BOŞNAK HALKIYLA SORUNUM YOK

  Bu yazıyı, yarın doğduğu şehrin kapılarını açabilecek bir ''anahtar'' olabilmesi için de kaleme almadığına işaret eden Kusturica, "Ben sadece böyle bir yorum yazmadığımı ve Boşnak halkıyla bir sorunumun olmadığını belirtmek istiyorum. Benim sorunum Bosna'nın bazı politikacılarıyladır'' ifadelerine yer verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir