Petrol
91.67
-0.14%
Euro
18.5305
-0.09%
Dolar
18.5723
0.01%
Altın
1.027
-0.29%
Borsa
3458
-1.91%
Bitcoin
377.258
2.75%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Genç balete Donizetti ödülü

  Burak Serkan Cebeci, Donizetti Müzik Ödülleri’nin bale kategorisinde Yılın Erkek Dansçısı ödülüne layık görüldü.
  • 19.05.2013 - 09:32
  Genç balete Donizetti ödülü

  Genç balete Donizetti ödülü #1

  İstanbul Beyoğlu Belediyesi ile Kültür, Sanat Varlıklarını Koruma ve Tanıtma Vakfı’nın destek verdiği yarışma, 24 kategoride düzenlendi. 10 yaşından beri sahnede olan Burak Serkan Cebeci, ’kariyeri boyunca sergilediği performans ve ulaştığı sanatsal yeterlilik düzeyi’ dikkate alınarak halk ve jüri oylaması ile 3 aday arasında en çok oyu aldı. MDOB’den önce 8 yıl Almanya’daki Leipziger Balet, Deutsche Oper Am Rhein, Dortmund Balet Company’nın yanı sıra Avrupa ve Uzakdoğu’da birçok turneye katılarak performansı ile göz dolduran Cebeci, alacağı ödülün kariyeri açısından önemli olduğunu belirtti.

  Cebeci, "Daha önce birçok uluslararası starın katıldığı bale temsillerinin galasına davet edilerek sahne aldım. Kore Bale Yarışması’nda da 5’inci oldum. İstanbul Uluslararası Bale Yarışması’nda senyörlerde 2’nci oldum. Almanya’dan Türkiye’ye dönmemin ardından böyle bir yarışmada aday gösterilip, ödül almam kariyerim açısından benim için çok önemlidir. Halk ve jüri oylaması ile Yılın Erkek Dansçısı ödülüne layık görülmek beni mutlu etti. Ödüle layık olmak için elimden geleni yapacağım" dedi.

  Hayatında her zaman için idealist olduğunu da ifade eden Cebeci, şöyle konuştu: "İdeallerim doğrultusunda ilerliyorum. Bunu da devam ettireceğim. Bunun için de çok disiplinli bir şekilde çalışıyorum. Bu çalışmanın meyvelerini de alıyorum. Bu nedenle en son Beyhan Murphy’nin koreografisi ile Çin’de sahne alarak performansımı ortaya koydum. Bunu da sürdürerek Türk balesine katkı vermeye devam edeceğim."


  Görüş Bildir