Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.576
-2.26%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Grammy ödüllü Bobby McFerrin Ankara'ya geliyor

  Dünyaca ünlü ses virtüözü Grammy ödüllü Bobby McFerrin, 27 Mart Salı günü Ankara'da müzikseverlerle buluşacak.
  • 21.02.2012 - 10:23
  Grammy ödüllü Bobby McFerrin Ankara'ya geliyor

  Grammy ödüllü Bobby McFerrin Ankara ya geliyor #1

  Ankara'nın çok amaçlı etkinlik merkezlerinden Congresium Ankara'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, uzun süre dünya listelerinde bir numarada kalan Don't Worry Be Happy parçası ile bir efsaneye dönüşen McFerrin, Congresium Ankara'nın Gordion Oditoryum Salonu'nda sahneye çıkacak.

  KANUN EŞLİĞİNDE R&B

  Bobby McFerrin'a konserinde, kanun üstadı Tahir Aydoğdu ve Neyzen Bilgin Canaz ile Orfeon Oda Korosu eşlik edecek.

  Konserde, saz üstatları ile doğaçlamalar yapacak olan McFerrin, Orfeon Oda Korosu ile birlikte kendi kompozisyonlarını ve Türk bestelerini yeniden yorumlayacak.

  Dört oktavlık ses genişliği ve tekniği ile bugünün en başarılı ve seçkin vokallerinin başında gelen Bobby McFerrin caz, pop, R&B, klasik ve dünya müziği gibi farklı tür müzik stillerini bir araya getirerek yarattığı çeşitlilik ve müzik anlayışı ile milyonların kalbinde taht kurdu. McFerrin, müzik hayatı boyunca pek çok sanatçı ile başarılı çalışmalara imza attı.

  MÜZİĞİN SIRA DIŞI İSMİ

  Çellist Yo-Yo Ma, piyanist Chick Corea ve aktör Robin Williams ile yaptığı çalışmalar, Viyana Filarmoni'yi yönetişi ve Susam Sokağındaki ''Muppet Şov'' a katılımı McFerrin'ın başarılı ve sıra dışı müzik kariyerinin öne çıkan çalışmaları arasında bulunuyor.

  Toplam 10 Grammy ödüllü bulunan Bobby McFerrin'in vereceği konserin biletleri, Biletix ve Congresium bilet satış gişesinden satışa sunuldu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir