Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Hülya Avşar'dan Altın Portakal açıklaması

  Hülya Avşar suskunluğunu sonunda bozdu: "Levent Kırca'yı sevmiyorum, sevmeyeceğim de.."
  • 18.09.2012 - 17:47
  Hülya Avşar'dan Altın Portakal açıklaması

  Hülya Avşar dan Altın Portakal açıklaması #1

  49. Altın Portakal Film Festivali 'nin jüri başkanı Hülya Avşar , Pera Palas Otel'de düzenlediği basın toplantısında, Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışmasına ilişkin jüri değerlendirme kriterlerini açıkladı. Açıklamada Sümer Timaç, Ayşegül Aldinç, Selçuk Yöntem gibi bir çok tiyatrocu da yerini aldı.

  49. Altın Portakal 'ın jüri başkanı Hülya Avşar , "Altın Portakal 'ın bana verdiği görevi sevgiyle, adaletle ve zaferle yerine getireceğim" dedi. Ayrıca işinin oldukça zor olacağını da aktaran Hülya Avşar , "Zor bir jüri. Benim işim çok zor" dedi.

  HER ÖDÜLÜN GEREKÇESİ AÇIKLANACAK

  Avşar verilen ödüllerin hepsinin gerekçesinin açıklanacağına değinerek, "Jüri, her ödül kategorisinde verdiği ödülü hangi gerekçelere dayanarak verdiğini kayıt altına alacak ve kamuoyuna açıklayacaktır. Jüri üyeleri hiçbir film ve film ekibi hakkında jüri toplantıları dışında konuşmayacak ve medyaya görüş vermeyecektir" dedi.

  "BURADA OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM"

  Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hülya Avşar , "Jürilik dediğiniz mesele gelip geçici. Bu hayatın jürisi değilsiniz. Ben burada olmaktan gurur duyuyorum. Var olacağım, olmaya da devam edeceğim" dedi.

  "KIRCA'YI SEVMİYORUM"

  Levent Kırca 'nın Altın Portakal jüri üyeliğini bırakması ile ilgili soruya Avşar, "Bizim aldığımız terbiyede büyüklerimiz, küçüklerimize sevgi saygı vardır. Benim bildiğim Türk toplumunda bir erkek bir bayan hakkında konuşurken çok dikkatli olmalıdır. Ben öyle bir terbiye aldım. Evet, bu tutumundan dolayı onu sevmiyorum ama saygı da duymuyorum. Sevmeyeceğim de. Çünkü saygımı yitirdi" diye yanıtladı.

  Avşar, bu kadar eleştiri almasınınsa başarılı olmasından dolayı olduğunu sözlerine ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir