Euro
10.3932
0.82%
Dolar
8.8493
1%
Altın
498.17
1.48%
Borsa
1.395
-0.46%
Bitcoin
394.681
3.28%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 15 C

  Huzurlu bir sığınak: Tekayet.com

  "Modern yaşam ölümü unutturur." Ahmet Hamdi Tanpınar
  • 23.04.2012 - 13:51
  Huzurlu bir sığınak: Tekayet.com

  Huzurlu bir sığınak: Tekayet.com #1  Gelişen ve iyice yoğunlaşan hayat tarzlarına bir de hızlı yaşam eklendiğinde, hiç şüphe yok ki maneviyat, hayatımızda hiç olmaması gereken bir yere, arkaplana atılıyor. Ölümü hatırlamak için bile artık neredeyse acı(lar) yaşamamız gerekiyor. Oysa bir kabristan veya hastane ziyareti, "ölüm" gerçeğini yüzümüze tokat gibi yapıştırıyor.

  Mütedeyyin insanların her zaman akıllarında olan, "Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, her an ölecekmiş gibi ahiret için çalış" hadis-i şerifinin, dinine pek sadık olmayan kesim tarafından sadece ilk bölümü alınıyor. Dini yaşam; dua ve ibadetler, üzülerek belirtmek gerekirse "boş zaman aktivitesi" haline bürünüyor.

  Kamer Suresi'nin 22.ayetinde "And olsun ki Kuran'ı öğüt olsun diye kolaylaştırdık; öğüt alan yok mudur?" buyuruluyor. Gelişen teknolojiyle birlikte artık gerek Kuran-ı Kerim'i okuyup öğrenmek, gerekse İslam dininin tüm inceliklerini ve güzelliklerini keşfetmek çok kolay bir hal aldı. Yakın zamanda bu kolaylıklara, güzide bir internet sitesi eklendi: www.tekayet.com

  Tekayet.com, Kuran-ı Kerim ayetlerinin "retweet" yoluyla daha fazla insana ulaşmasını sağlayan bir Twitter uygulaması olarak çalışıyor. Twitter hesabı olan herkes, siteye kolaylıkla bağlanıp, Kuran-ı Kerim ayetlerini kişisel hesapları üzerinden otomatik olarak yayınlatabiliyor. Tekayet.com her gün, günün belirli bir saatinde olmak üzere sadece tek bir ayeti, kullanıcılarının hesaplarından paylaşmasına olanak sağlıyor.

  İlk söz bazen son sözdür; "Modern yaşam ölümü unutturur". Modern yaşamda sadece ölümü değil, manevi duyguları ve dini hassasiyetleri de unutturmamak için yola çıkan Tekayet.com, huzurla dolmak için bir sığınak görevi üstleniyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir