Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.411
-0.39%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  İstanbul Modern Sinema’da 13 film gösterime sunulacak

  İstanbul Modern Sinema’da, 6- 16 Kasım tarihleri arasında, “Biz de Varız!” başlıklı programla, Türkiye sinemasından 13 film gösterime sunulacak.
  • 29.10.2014 - 14:23
  İstanbul Modern Sinema’da 13 film gösterime sunulacak

  sinema

  İstanbul Modern Sinema, edinilen bilgiye göre 6- 16 Kasım tarihleri arasında “Biz de Varız!” başlıklı, Türk sinemasından yeni filmler programının bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirecek. Program, son iki yıldır adından söz ettiren, Türkiye’de veya yurtdışında merak uyandırmış, festivallerden ödüllerle dönmüş ama vizyonda yeterince yer bulamamış 13 filmden oluşacak.

  PROGRAMDA YER ALACAK TÜRK FİLMLERİ

  Bu yılki “Biz de Varız!” başlıklı programda yer alacak filmler arasında, Tayfun Pirselimoğlu’nun kimlik kavramı üzerine odaklanan, Roma Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülünü, İstanbul Film Festivali’nden de “En İyi Film” ödülünü alan “Ben O Değilim”, Derviş Zaim’in insan ve doğa konusunu ele alan üçlemesinin ikinci filmi “Balık”, Zeynep Dadak ve Merve Kayan’ın Antalya Film Festivali’nde “En İyi İlk Film” ödülünü kazanan “Mavi Dalga”, Melik Saraçoğlu ve Hakkı Kurtuluş’un 20. Adana Altın Koza Film Festivali’nde “En İyi Film”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Kurgu” ve “SİYAD En İyi Film” ödüllerine layık görülen “Gözümün Nuru”, Ramin Matin’in 50. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde “En İyi Film” ve “En İyi Yönetmen” ödüllerini kazanan “Kusursuzlar”, Kazım Öz’ün toplumun bazı temel sorunlarının sorguladığı, mevsimlik işçi ve çocuk işçilerin sorunlarına da değindiği “Bir Varmış Bir Yokmuş”, Ozan Adam’ın insan ve hafıza ilişkisini kurcalayan “Körler- Jaluziler İçin”, Görkem Şarkan’ın bu yılki İstanbul Film Festivali’nde “Seyfi Teoman En İyi İlk Film” ödülünü kazanan “Nergis Hanım”, Bora Tekay’ın filmin yönetmeni ve senaristinin oynadığı, film içinde film “Böcek” bulunacak.

  ANARŞİK ARMONİ, TEPECİK HAYAL OKULU, MÜSLÜM BABA'NIN EVLATLARI VE BERGMANYA'YA YOLCULUK DA OLACAK

  Program kapsamında ayrıca Koray Kaya’nın müzik ve insan arasındaki karşılıklı etkileşimi konu edinen “Anarşik Armoni” adlı filmi, Güliz Sağlam’ın Yönetmen Ahmet Uluçay’ın hayatına dair bir belgesel olan “Tepecik Hayal Okulu”, Vuslat Saraçoğlu’nun yıllardır sadık dinleyici kitlesini oluşturan Müslüm Gürses hayranlarını konu alan “Müslüm Baba’nın Evlatları” ve Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu’nun ilham kaynakları İsveçli yönetmen Ingmar Bergman belgeseli “Bergmanya'ya Yolculuk” da gösterime sunulacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir