Petrol
114
0.18%
Euro
17.4344
-0.68%
Dolar
16.6418
-0.24%
Altın
972.23
-0.40%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
338.089
-2.63%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  Kapalıçarşı'da Bond heyecanı

  Ünlü oyuncu James Bond serisinin son filmi olan 'Skyfall'in bazı sahneleri için Türkiye'ye geliyor!
  • 28.02.2012 - 08:57
  Kapalıçarşı'da Bond heyecanı

  Kapalıçarşı da Bond heyecanı #1

  007 James Bond" serisinin 25'inci filmi olan "Skyfall"in çekimleri için İstanbul, Adana ve Muğla'da tüm hazırlıklar son aşamasına geldi. Mekanları hazırlayan prodüksiyon ekibi çalışmaları tamamladı. 90 dakikalık filmin ilk 18 dakikasının Türkiye'de İstanbul, Adana ve Muğla'da çekileceği öğrenildi. Aksiyon sahnelerinin içerdiği ilk 18 dakikanın İstanbul'da Kapalıçarşı'nın çatısında başlayacağı, çekimlerde Ayasofya'nın da kullanılacağı öğrenildi. Film ekibinin İstanbul'daki çekimleri tamamladıktan sonra mart ayının ikinci haftası Adana'ya geleceği ve 14-18 Mart tarihleri arasında deneme çekimi yapacağı belirtildi. Daha sonra ise Adana'da garın yanı başında bulunan Kasım Gülek Köprüsü'nde ve tren vagonlarında başlayacak gerçek çekimlerin tarihi Misis'te, ardından da Almanlar tarafından iki uçurum arasına yapılıp 1912 yılında hizmete açılan 172 metre uzunluğunda, 99 metre yüksekliğindeki Varda Köprüsü'nde devam edeceği öğrenildi. Varda Köprüsü'nde Adana'daki çekimlerin son bulacağı, buradan Muğla'nın Fethiye ilçesine gidilerek, burada filmin Türkiye çekimlerine son verileceği kaydedildi.

  "BOND İSTANBUL KAPALIÇARŞI'DAN DÜŞÜP, ADANA KASIM GÜLEK KÖPRÜSÜ'NDEN ÇIKACAK"

  James Bond'u canlandıracak olan başrol oyuncusu Daniel Craig, senaryo gereği İstanbul Kapalıçarşı'nın çatısında motosikletlerle kovalamaca yaşayıp, Kapalıçarşı'nın çatısından Adana'daki Kasım Gülek Köprüsü'nden düşecek. Craig, daha sonra burada da aksiyon sahneleri çekerek, köprüden tren vagonlarına atlayıp trenle bir müddet gittikten sonra tarihi Varda Köprüsü'ne gelecek. Çekilen aksiyon sahnelerinin ardından Varda Köprüsü'nden düşen Craig, Muğla'nın Fethi'ye ilçesinde denizden çıkacak.

  Ekibin Türkiye'deki 18 dakikalık çekim için şubat ayının sonunda Türkiye'ye geleceği ve çekimler için 2.5 ay Türkiye'de kalacağı öğrenildi. Yaklaşık 300 kişilik film ekibinin turizme büyük bir katkısının da olması bekleniyor.

  Ian Fleming tarafından romanları için 1952'de yaratılan hayali bir İngiliz ajan karakteri olan 007 James Bond'un öyküleri, 1964'ten sonra Kingley Amis, John Pearson, John Gardner, Raymond Benson ve Charlie Higson tarafından yazıldı. Bugüne kadar bu öykülerden 24 James Bond filmi çekildi. Filmlerde James Bond karakterine bugüne kadar Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan ve Daniel Craig hayat verdi. Seri filmler, özellikle aksiyon sahneleriyle büyük ilgi çekti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir