Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
442.361
0.45%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Küçük Sıla Berlin'de kırmızı halıda yürüyecek

  'Kuzu' filminin başrol oyuncularından 10 yaşındaki Sıla Lara Cantürk, Berlin Film Festivali kapsamında Almanya'da kırmızı halıda yürüyecek.
  • 11.02.2014 - 12:08
  Küçük Sıla Berlin'de kırmızı halıda yürüyecek

  Küçük Sıla Berlin de kırmızı halıda yürüyecek #1

  Yönetmenliğini Kutluğ Ataman'ın yaptığı 'Kuzu' filminin başrol oyuncusu 10 yaşındaki Erzincanlı Sıla Lara Cantürk, 64'ncü Uluslararası Berlin Film Festivali kapsamında Almanya'da kırmızı halıda yürüyecek.

  Geçen yıl Mart ayında Kutluğ Ataman tarafından Kemah ilçesine bağlı Doğan ve Erzincan'a bağlı Sazlıpınar köylerinde çekimleri yapılan Kuzu filmi, Berlin Film Festivalinde gösterime sunulacak. Nesrin Cavadzade, Cahit Gök, Mert Taştan ve Sıla Lara Cantürk ile birlikte 70 oyuncunun rol aldığı 'Kuzu' filminin yanı sıra, Türkiye'den 6 film daha 12 Şubat tarihinde festivalde gösterime sunulacak.

  SILA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

  'Kuzu' filmi öncesi Erzincan'da minik oyunca arayışına giren Kutluğ Ataman, Sıla Lara Cantürk'ü 400 çocuk arasından seçti. İbrahim ve Filiz Cantürk çiftinin iki kız çocuğundan büyüğü olan Sıla, oyun sahnelerinde sergilediği performans ile de büyük beğeni topladı. Rollerdeki başarısıyla profesyonel sanatçılara taş çıkartan Sıla, büyük ilgi gördü.
  Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 4'ncı sınıf öğrencisi olan Sıla Lara Cantürk, kırmızı halıda yürüyeceği için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Sanatçılığa ilgi duyduğunu belirten Sıla Lara Cantürk, "400 kişi arasından ben seçildim. Çekilen filmde 24 sahnem vardı ve başrol oynadım. Şimdi Berlin'de kırmızı halıda yürüyeceğim. Çok heyecanlıyım ve çok mutluyum." dedi. 'Vicdan' isminde kötü bir kız kardeş rolünde olduğunu söyleyen Sıla, rolünde kardeşi Mert'e sürekli kötülük yaptığını vurgulayarak, filmin hem kendisi, hem de Türkiye açısından önemli olduğunu ifade etti.

  Anne Filiz Cantürk, kızıyla gurur duyduğunu ve mutlu olduğunu söyledi. Kızı ile birlikte Berlin'e giden Baba İbrahim Cantürk, "Çok mutluyuz, Kutluğ beyin çok emeği var." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir