Petrol
110.86
0.07%
Euro
17.296
1.53%
Dolar
16.0871
1.01%
Altın
966.05
1.82%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
478.395
-0.75%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Mikroskop ile görülebilen eserler sergisi Trabzon'da

  Ukraynalı sanatçı Mykola Syadristy'nin, sadece mikroskop ile görülebilen mikrominyatür eserlerden oluşan sergisi açıldı.
  • 15.07.2014 - 00:08
  Mikroskop ile görülebilen eserler sergisi Trabzon'da

  Mikroskop ile görülebilen eserler sergisi Trabzon da #1

  Syadristy, kent merkezindeki bir alışveriş merkezindeki serginin açılışında, eserlerini Türkiye'de ikinci kez sanatseverlerle buluşturmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

  Syadristy, "Dünyanın farklı yerlerinde açtığım sergilere Türklerin aşırı ilgi gösterdiğini gördüm ve bu durum beni çok mutlu etti. Türkiye'deki ikinci sergimi Trabzon'da açtım ve burada olmaktan da mutluyum" dedi.

  Mikroskop ile görülebilen eserler sergisi Trabzon da #2

  Mykola Syadristy, mikrominyatür sanatının zor olduğunu vurgulayarak, yaklaşık 50 yıldır bu sanatla uğraştığını kaydetti.

  Serginin açılışına, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, Forum Trabzon Satış ve Pazarlama Müdürü Esma Sezeroğlu ile vatandaşlar katıldı.

  Mikroskop ile görülebilen eserler sergisi Trabzon da #3

  Alışveriş merkezindeki bir odada, mikroskop takılı cam fanuslarda sergilenen 14 eser, mikroskop ile görülebiliyor. Ziyaretçiler, mikroskobun ucundaki eseri görünce şaşkınlığını gizleyemiyor.

  Mikroskop ile görülebilen eserler sergisi Trabzon da #4

  BİRÇOK ESERİ REKORLAR KİTABI'NDA

  Pek çoğu Guinness Rekorlar Kitabı'na giren ve mikroskopla görülebilen eserler arasında saç telinin içindeki gül, üzüm çekirdeğinin içinde tilki, pirinç tanesinin üzerindeki yelken, iğne deliğinin içindeki deve kervanı, sivrisineğin iğne ucundaki 6,5 milimetre çapındaki şemsiyeli kız minyatürü, yarım haşhaş tohumu içinde kırlangıçlar ve yuvalar ile 203 detaydan oluşan 1,8 milimetre çapındaki yel değirmeni bulunuyor. 

  Mikroskop ile görülebilen eserler sergisi Trabzon da #5

  Rubin, altın, platin, safir gibi farklı malzemelerden özel teknik ve alet kullanılarak yapılan eserlerin yer aldığı sergi, 2 Ağustos'a kadar gezilebilecek.

  Mikroskop ile görülebilen eserler sergisi Trabzon da #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir