Dolar
7.5557
0.0026%
Euro
8.9431
-0.2142%
Altın
1950.32
-0.0123%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.854
-0.016%
Bitcoin
82286.81
-0.8484%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Neşet Ertaş hasta haberlerini görmek istemiyor

  Neşet Ertaş'tan sevenlerine mesaj var...
  • 13.09.2012 - 16:18
  Neşet Ertaş hasta haberlerini görmek istemiyor

  Neşet Ertaş hasta haberlerini görmek istemiyor #1

  Anadolu ozanı geleneğinin ilk akla gelen temsilcisi olan ve şu anda İzmir’de özel bir hastanede tedavi gören Neşet Ertaş’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Orhan Gencebay’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na kadar pek çok siyasetçi ve sanatçı Usta’yı telefon ararken menajeri Gülsüm Sarıkaya “Hastalığı kendine hiçbir zaman yakıştırmış birisi değil. Şimdi bununla boğuşuyor ve o sevgi onu gerçekten çok mutlu ediyor. Ama o çok hasta haberlerini görmek de istemiyor gerçekten" dedi.

  Avşar ve Türkmen bozlaklarının “Abdal Ağzı yorumunun günümüzdeki temsilcisi olan ve “Neredesin Sen, Zülüf Dökülmüş Yüze, Zahidem, Hata Benim, Gönül Dağı, Evvelim Sensin" gibi onlarca türküye nefes vermiş olan Halk Müziği Ustası Neşet Ertaş, hastane odasında sevenlerinin ve dostlarının büyük desteğini aldı. İzmir’de özel bir hastanede tedavisi süren Ertaş’ı ailesi ve dostları yalnız bırakmazken telefonları da susmuyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da hastanede ziyaret ettiği Ertaş’ı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sürekli arayarak durumunu takip ederken Kılıçdaroğlu’nun yakın zamanda ziyarete de geleceği kaydedildi.

  BAZI SANATÇILAR AĞLAYARAK ARADI

  “Halk müziği ölümsüzdür. Yeter ki yürekten okuyan, yürekten çalan olsun"diyen Neşet Ertaş’ın sağlık durumuyla ilgili iyi haberler de gelmeye başladı. Öte yandan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, CHP milletvekilleri Mustafa Moroğlu, Musa Çam, AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay gibi siyaset dünyasından isimlerin yanı sıra İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay, Yavuz Bingöl, İsmail Altunsaray, Feryal Öney, Erol Parlak, Cengiz Özkan, Harun Kolçak, Hasan Saltık başta olmak üzere pek çok sanatçı da Ertaş’a “Kalbimiz seninle. Çabuk iyileş" mesajı gönderdi. Bazı sanatçıların Ertaş’a olan sevgisini gözyaşlarıyla ifade ettiği öğrenildi.

  “YOĞUN BAKIMDA DEĞİL SERVİSTE"

  Ertaş’ın sağlık durumu ile ilgili DHA’ya bilgilendirme yapan Hastane Başhekim Yardımcısı Dr. Zeki Hozer, Neşet Ertaş’ın üç gün önce hastaneye geldiğini belirterek “Kronik bir hastalığın akut tedavi dönemi için buradalar. Genel durumu iyi. Dahili kliniğimizde takip ediyoruz. Yakınları kendisine refakat ediyorlar. Şu anda sevenleri için şu kadarını söyleyebilirim. Herhalde hiçbir hayati tehlikesi yok. Yoğun bakımda değil. Servisimizde kendisini misafir ediyoruz. 10 gün içinde kendisini taburcu etmeyi planlıyoruz. Kendisiyle her gün birkaç defa görüşüyoruz. Hastalığı nedeniyle biraz yorgun. Sizlerle direk teması olmuyor. Umarım sevenleriyle biz taburcu ettikten sonra daha uzun süre beraber olur ve konuşur" diye konuştu. Ertaş’ın sevenlerine mesajını da ileten Hozer, “Kendileri sevgi ve saygılarını iletiyor. Genel durumun iyi olduğunu, serviste olduğunun bilinmesini istiyor. İyi dileklerini gönderiyor" dedi.

  “HASTA HABERLERİNİ GÖRMEK İSTEMİYOR"

  Neşet Ertaş’ın menajeri Gülsüm Sarıkaya da “Şu anda gayet iyi. Normal rutin tedavisi devam ediyor. Beslenmede yutkunmada zorlukları vardı, ancak tedavi süreci devam ediyor. Biraz daha burada kalacağız ama" dedi. Pek çok arayan olduğunu, hem ailesinin, hem kendisinin telefonlarının susmadığını kaydeden Sarıkaya, “Sevildiğini bilmek onun için çok önemli. O zaten sevgi insanı. Duygularını çok belli eden birisi de değil. Hastalığı kendine hiçbir zaman yakıştırmış birisi de değil. Şimdi bununla boğuşuyor ve o sevgi onu gerçekten çok mutlu ediyor. Ama o çok hasta haberlerini görmek de istemiyor gerçekten" diye konuştu.  

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir