Euro
10.3745
0.54%
Dolar
8.8749
0.65%
Altın
496.12
-0.01%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
371.942
-2.60%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  Oscar adayı Rampling: Beyazlara karşı ırkçılık var

  Ünlü oyuncu Charlotte Rampling bazı sanatçıların aldığı Oscar boykotu kararını "beyazlara karşı ırkçılık" olarak nitelendirdi.
  • AA
  • 24.01.2016 - 01:08
  Oscar adayı Rampling: Beyazlara karşı ırkçılık var

  Charlotte-Rampling

  "45 Yıl" filmindeki performansıyla "en iyi kadın oyuncu" dalında Oscar'a aday gösterilen ünlü aktris Charlotte Rampling Fransız Europe 1 Radyosu'na Oscar boykotuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

  Bu yıl Oscar'a aday gösterilen oyuncuların beyaz oyunculardan oluşmasını, "Belki de siyah aktörler bu son aşamada olmayı hak etmemişlerdir" sözleriyle açıklayan Rampling, Oscar ödül törenine katılmayacağını açılayan ünlü yönetmen Spike Lee'yi eleştirerek, "Günümüzde hemen hemen herkesin kabul gördüğü ülkelerde yaşıyoruz, ancak insanların 'yeterince yakışıklı değil', 'çok beyaz' ya da ‘çok siyah' gibi gerekçelerle yargılanması problemleri hep var olacaktır" diye konuştu. Rampling boykota tepkisini "Yani her yerde binlerce küçük azınlık yaratmak için herkesi sınıflandıralım mı?" sözleriyle ifade etti.

  "YANLIŞ YORUMLANDIM"

  Ünlü oyuncu sözlerinin büyük yankı uyandırması üzerine CBS News'e yaptığı açıklamada "İfadelerinin yanlış yorumlandığını ve her performansa eşit değerlendirme fırsatının verilmesini dilediğini" söyledi.

  Oscar törenini boykot ederek bu yılki törene katılmayacaklarını ve töreni televizyondan da izlemeyeceklerini açıklamışlardı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir