Euro
10.8457
0.18%
Dolar
9.3265
0.35%
Altın
533.33
0.89%
Borsa
1.431
0.1%
Bitcoin
596.214
2.98%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  Perihan Mağden'den Yıldız Yaralanması

  Perihan Mağden'den Yıldız Yaralanması

  Şöhret dünyasının Yıldızcıkları.. Bu kitap sizi anlatıyor..
  • 28.11.2012 - 14:24

  Perihan Mağden den Yıldız Yaralanması #1

  ENSONHABER.com / ÖZEL   Perihan Mağden'in yeni kitabı "Yıldız Yaralanması" kederli iki kadının hikayesini anlatıyor. Anneleriyle kurdukları sıkıntılı ilişkileri, travmaları, yaralı ruhları ne kadar da birbirine benziyor aslında Yıldız ve Sun'un.. Yıldız kim, Sun kim diyeceksiniz? Starlar starı Yıldız ve ona deliler gibi hayran Sun.. Yolları Yıldız'ın malikanesinde kesişiyor; belki de hikayeleri.. Hayranı olduğu şarkıcının evine sızıp onunla yaşamaya başlayan Sun'un Yıldız'la yaşadığı zaman zaman kırılıp döküldüğü, oyuncak bir bebek haline geldiği arızalı ilişkisi..

  YILDIZ YARALANMASI

  Perihan Mağden den Yıldız Yaralanması #2Yıldız malikânesine sızıp, günlerce gizli gizli Yıldız'ının giyinme odasında kürklerin arasında geçirdiği mutlu mesut günler, Yıldız'a yaklaştıkça bitmeye tükenmeye başlıyor. Hayranı olduğu Yıldız ve gördüğü Yıldız arasındaki farklar dehşete düşürüyor Sun'u.. Yıldız o kadar mükemmel değil aslında.. Histerik, gelgitleri olan, ilaç ve alkol bağımlısı.. Ve bütün o konforlu yaşamın ardındaki gizin keşfi.. Ve o keşifle gelen Yıldız yaralanması..

  KİM Kİ BU YILDIZ?

  Hikaye ara ara düşüp kalktığınız, bazen bulutların üzerinde uçtuğunuz, bazen tepe taklak çakıldığınız bir çizgide ilerliyor. Aslında hayatın ta kendisi ne bir eksik ne bir fazla.. Kim diye düşünüyorsunuz hikaye ilerledikçe.. Kim olabilir ki bu Yıldız? Ajda Pekkan geliyor akla ama Yıldız o kadar sağlıklı ve steril de değildi ki.. Belki biraz Marilyn Monroe.. Popüler kültür ikonası, gerçek adı Norma Jeane Mortenson olan Marilyn Monroe.. Gösterişli hayatının ardında devasa acılar yaşayan, yüzüne gülücüklerden bir maske takan, annesi şizofreni hastası olan Monroe'ya ne kadar da benziyor Yıldız. Perihan Mağden kitabında serpiştirilmiş bir yıldızlar karması yaratmış.

  GÜNÜMÜZÜN YILDIZCIKLARI

  Günümüz popüler hayatını, şöhret dünyasını, yıldız kaprislerini, yıldızlık seremonisini anlatıyor Perihan Mağden. Üstelik sade cümlelerle ve beylik laflar etmeden. Belki de en çok onlar okumalı bu kitabı; günümüz şöhret dünyasının Yıldızcıkları..

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir