Euro
10.1282
0.69%
Dolar
8.6035
0.91%
Altın
483.74
0.67%
Borsa
1.423
0.34%
Bitcoin
406.168
0.69%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C

  R&B ve Hip-Hop'un başarılı ismi Timbaland

  Sıradışı tarzı ile müzik dünyasının ünlü isimlerinden Timbaland'in tüm videolarını sizler için bir araya getirdik.
  • 26.11.2012 - 15:55
  R&B ve Hip-Hop'un başarılı ismi Timbaland

  R&B ve Hip-Hop un başarılı ismi Timbaland #1

  Asıl adı Timothy Z. Mosley, 10 Mart 1971 yılında Virginya'da dünyaya geldi. Daha çok prodüktörlüğü ile tanınan Timbaland, söz  yazarlığı ve  rap şarkıcı kimlikleriyle de ön plana çıktı. Önceleri Dj Timmy Tim diye anılan Timbaland, arkadaşı Elliott’un evinde gördüğü çalışmaların ilgisini çekmesi sonucu, ikili birlikte müzik yapmaya başladı. Magoo’nun da aralarına katılmasıyla New York'a geçerek, Elliott’un eski çalıştıgı grup Sista aracılığıyla ünlü prodüktörlerle çalışmaya başladılar. Bu üçlü kendini ‘da bassment’ olarak tanıttı ve 1995 yılında Jodeci’nin yayınlanmamış ilk albümlerinde prodüktör olarak yer aldı. Birçok başarısının ardından yapımcısı tarafından Timbaland olarak çağırılmaya başlayan yapımcı, ilk ciddi çıkışını 1996 yılında ''steleo'' parçasını remiksleyerek yaptı.

  TIMBALAND KLİPLERİ İÇİN - TIKLA

  SIRADIŞI TARZI İLE MÜZİK DÜNYASINDA ÖN PLANA ÇIKTI

  Yaptığı albümlere gelen olumlu eleştiriler sonrası Timbaland kendini müzik piyasasına ispatladı. Ritimleri aksatarak ve basit bas melodilerinin üzerine yazdığı davullarla, R&B ve Hip-Hop dünyasında sıradışı bir tarza imza attı. Ayrıca söz yazarlığına da başlayan sanatçı, piyasada aranan isim olmaya başladı.

  BİRÇOK ÜNLÜ İLE BİRLİKTE ÇALIŞTI

  Welcome to Our World adındaki ilk albümünü Magoo ile birlikte çıkardı. Bugüne kadar birçok sanatçı ve grupla çalışma fırsatını yakaladı. Bunlardan bazıları; Missy Elliott, Justin Timberlake, Danja, 50 Cent, Nelly Furtado, Keri Hilson, OneRepublic, Flo-Rida, Madonna, Duran Duran ve M. Pokora oldu. Şu an da yeni çıkarılan albüm üzerine konserler veren Timbeland,  aynı zamanda birçok sanatçının prodüktörlüğünden sorumludur ve prodüktörlüğünü yaptığı insanların her zaman arkasındadır.  2007 senesinin en çok kazanan 2. prodüktörü (yılda ortalama 32.000.00$ ile) oldu. Timbaland Presents Shock Value adında bir albüm çıkardı ve albümün ilk single'ı "Give It to Me" hit oldu. Keri Hilson ile olan düeti "The Way I Are" ise adından çok söz ettirdi. Timbaland bu şarkıyla aylarca listelerin ilk 3'ünde kalarak, yerini korudu.

  R&B ve Hip-Hop un başarılı ismi Timbaland #2

  Timbaland, MTV Video Müzik Ödülleri'nde sergilediği zincirleme performansıyla da tam puan aldı. Madonna'nın çıkardığı Hard Candy albümün de prodüktörlerinden biridir.

  R&B ve Hip-Hop un başarılı ismi Timbaland #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir