Euro
9.5547
0.4%
Dolar
7.8775
0.2%
Altın
466.15
0.87%
Borsa
1.322
-0.26%
Bitcoin
150.633
0.69%
6ºC
İstanbul
Açık 6 C

  Russell Crowe Topkapı Sarayı'nda

  Dünyaca ünlü aktör Russell Crowe, film çekmek için Türkiye’ye geldi.
  • 12.10.2013 - 15:25
  Russell Crowe Topkapı Sarayı'nda

  Russell Crowe Topkapı Sarayı nda #1

  Russell Crowe, Anzak askerlerinin hikayelerini konu alan bir film için Türkiye'de araştırmalar yaptı. Ülkenin belli köy ve kasabalarını gezdiğini söyleyen Crowe, Edirne, Kapadokya, Fethiye ve İstanbul'u ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Crowe'yi Topkapı Sarayı'nda kabul etti. Crowe, Bakan Çelik ile beraber basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

  BAKAN: 'ANZAKLAR İLE İLGİLİ FİLM ÇEKMEK İÇİN GELDİLER'

  Bakan Çelik, Crowe'ın çekeceği filmin birçok ulusun ortak tarihine hitap edeceğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: 'Burada savaşmış olan Anzaklar ile ilgili film çekmek için geldiler. Biliyorsunuz her sene Anzaklar ile ilgili Türkiye'de tören yapılıyor. Çünkü çok uzak topraklardan gelip burada hayatını kaybeden Anzak askerlerine saygımızı gösteriyoruz. 1934 Yılında Atatürk'ün hayatını kaybetmiş Anzak askerlerinin annelerine hitap ettiği metinde ' Çocuklarınız için üzülmeyin. Gözyaşı dökmeyiniz. Onlar Türk milletinin misafirleridirler. Ebediyen burada huzur içinde uyuyacak ve bizim misafirimiz olacaklardır. ' demektedir.  Daha sonra Russell Crowe ile beraber bu filmden bahsedeceğiz. Çanakkale savaşından bahsedeceğiz. Türk Sinemasında söz edeceğiz.'

  TÜRK AKTÖRLERLE ÇALIŞACAK

  Bakan Çelik'ten sonra söz alan aktör Russel Crowe de, Türkiye'nin kendisini büyülediğinden söz etti. Crowe, 'Türkiye'yi 3. kez ziyaretim oluyor. Bu ülkeye gerçekten bayılıyorum. Benim her zaman büyülemiştir. Türkiye'de Edirne, Fethiye, Kapadokya'yı ziyaret ettim. Mekanlar gezdim. Sayın Bakanla da bir araya geldik. Kendisinden Türkiye'de oyunculuk yapan bazı aktörler için bana yardımcı olmasını isteyeceğim.' diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir