Dolar
6.8626
-0.0203%
Euro
7.8279
0.0242%
Altın
1807.75
-0.0945%
Borsa
117741.1
-0.5553%
G. Altın
398.958
-0.1109%
Bitcoin
63397.79
-0.5337%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Sadri Alışık ödülleri sahiplerini buldu

  Sadri Alışık ödülleri, dün akşam sahiplerini buldu.
  • 28.01.2014 - 08:45
  Sadri Alışık ödülleri sahiplerini buldu

  Sadri Alışık ödülleri sahiplerini buldu #1

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen ''onur'', Deniz Gökçe Kayhan ''genç yetenek'', Ankara Sanat Tiyatrosu ise ''jüri özel ödülü''ne layık görüldü.

  ESKİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKERŞEN'E ONUR ÖDÜLÜ

  Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi Yıldız Kenter Salonu'ndaki törende, yılın onur ödülüne, "bugüne kadar büyük katkılarda bulunduğu Eskişehir Büyükşehir Belediye Tiyatrosunu yeni tiyatro sahneleriyle zenginleştirdiği ve şehri güzel, çağdaş bir kültür kentine dönüştürdüğü için" Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen layık görüldü.

  ÖDÜLÜ, JÜRİ BAŞKANI GÜLŞEN KARAKADIOĞLU TAKDİM ETTİ

  Ödülü Büyükerşen'e, jüri başkanı Gülşen Karakadıoğlu takdim etti. Büyükerşen, belediye başkanlarının birer kamu hizmetkarı olduğunu söyleyerek "Hizmetler, yol, su, elektrik, asfaltla, üstgeçitle bitmiyor, hele hele yakın tarihte kurulmuş bir ülkenin şehirlerinde tarihleri yok edercesine hizmet diye yapılan işler de iyi hizmetkarların eserleri olmuyor. Tiyatro bir şehirde yaşayan insanların aynasıdır. Tiyatrolar aynı zamanda siyasetçilerin aynasıdır. Tiyatrolar ne kadar çoksa ne kadar eleştiriciyse biz o kadar doğru işler yapmaya çalışırız" dedi.

  GENÇ YETENEK ÖDÜLÜ DENİZ GÖKÇE KAYHAN'IN

  Genç yetenek ödülüne konservatuvarda aldığı oyunculuk eğitimini yönetmenlik öğrenimiyle sürdürmesinin yanı sıra Dolores Claiborn oyunundaki rolü dolayısıyla Deniz Gökçe Kayhan değer bulundu. Kayhan'a ödülünü Kerem Alışık takdim etti.

  SADRİ ALIŞIK TİYATRO OYUNCU ÖDÜLLERİ

  "Sadri Alışık Tiyatro Oyuncu Ödülleri" kapsamında ise yılın en iyi yapımının yönetmeni ödülü Cyrano De Bergerac oyununu sahneye taşıyan Işıl Kasapoğlu'nun oldu. Dram dalında en başarılı kadın oyuncusu ödülüne, 33 Varyasyon oyunundaki performansıyla Ankara DT oyuncusu İpek Çeken, en başarılı erkek oyuncusu ödülüne, Othello'daki rolüyle Antalya DT oyuncusu Selim Bayraktar, yardımcı rolde en başarılı kadın oyuncusu ödülüne Dolores Claiborn'da sahne alan Serap Sağlar, yardımcı rolde en başarılı erkek oyuncusu ödülüne, "Özgürlüğün Bedeli" oyunundaki rolü dolayısıyla Mert Kırlak, değer bulundu.

  KOMEDİ YA DA MÜZİKAL DALI ÖDÜLLERİ

  Komedi ya da müzikal dalında en başarılı kadın oyuncusu ödülünü, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncusu Melda Yılmaz, en başarılı erkek oyuncu ödülünü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında "Bir Anarşiştin Kaza Sonucu Ölümü" oyunundaki rolüyle Ali Eyidoğan aldı. Aynı dalda, yardımcı rolde en başarılı kadın oyuncusu ödülü Trabzon DT yapımı "Bu Da Geçer Ya Hu" oyunuyla Banu Manioğlu'na, en başarılı erkek oyuncu ödülü de "Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü" oyunundaki performansıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncusu Devrim Özder Akın'a verildi.

   


  Görüş Bildir