Euro
15.2700
-0.20%
Dolar
13.5277
0.15%
Altın
799.3920
-0.14%
Borsa
1919
0.46%
Bitcoin
498.345
6.83%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  Teliflerle Pasifik'te ada alacaktı

  Filmleri için telif ödenmesi kararı Yargıtay tarafından onanan Sunal’ın hayali bu paralarla ada almaktı.
  • 17.08.2012 - 12:19
  Teliflerle Pasifik'te ada alacaktı

  Teliflerle Pasifik te ada alacaktı #1

  Filmleri için telif ödenmesi kararı Yargıtay tarafından onanan Kemal Sunal'ın hayali bu paralarla Pasifik Okyanusu'nda ada almaktı. Sunal, ölümünden kısa bir süre önce filmlerinden telif alabilse, Noa Noa, Motu Tane ve Tiano adlı adalardan birini almak istediğini açıklamıştı.

   SAĞLIĞINDA HİÇ TELİF ALAMADI

  Televizyonlardan tekrar tekrar yayınlanan ve her seferinde Türkiye 'nin yüzünü güldüren Kemal Sunal filmleri, önceki gün telif hakları konusunda tarihi bir zafer kazandı. Mahkemenin verdiği "Kemal Sunal filmlerine telif verilmesi" kararı Yargıtay tarafından onandı. Mahkemenin bu kararının ardından 12 yıl önce hayatını kaybeden usta sanatçının, sağlığında oynadığı filmlerden telif alabilse gerkeçleştirmek istediği bir büyük hayali olduğu ortaya çıktı.

  BU ADALAR EN BÜYÜK HAYALİMDİ

  KEMAL Sunal, 2000'li yılların başında verdiği bir röportajda eğer filmlerinden telif kazanabilse Pasifik 'te bulunan Noa Noa, Motu Tane ve Tiano adlı adalardan birini almak istediğini açıklamıştı: "Telif Hakları Kanunu gündeme geldiği ilk günlerde heyecanlandım. Elbette hayaller kurdum. Neler satın alabileceğimi hesapladım. Ben, eğer defalarca yayınlanan filmlerimden telif alabilseydim bu üç adayı satın alabilirdim. Yani en büyük hayalimi satın alabilirdim..."

  ADALARIN FİYATI 1.5-2 MİLYON DOLAR

  Kemal Sunal'ın oğlu Ali Sunal, fiyatları 1.5-2 milyon dolar arasında değişen bu adaları almayı çok istedğini belirtip, "Babam adaları satın almanın hayallerini kurmuştu. Bir süe o adalarda yaşamayı istemişti" dedi.


  Görüş Bildir