Petrol
76.63
0.63%
Euro
19.6351
-0.27%
Dolar
18.6408
0.01%
Altın
1.075
0.37%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.388
-0.20%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  TRT Belgesel Ödülleri sahiplerini buldu

  Bu yıl 5'incisi düzenlenen "TRT Belgesel Ödülleri", sahiplerini buldu.
  • 14.05.2013 - 08:00
  TRT Belgesel Ödülleri sahiplerini buldu

  TRT Belgesel Ödülleri sahiplerini buldu #1

  TRT Tepebaşı Stüdyosu'nda gerçekleştirilen ödül töreninin açılış konuşmasını yapan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, bugüne kadar bin 467 filmin başvurduğu ödüllere ilginin her yıl artarak devam ettiğini söyledi. Şahin, belgesel sinemanın öneminin farkında olduklarını anlatarak, "Belgesel sinemaya desteklerimiz artarak devam edecek. Bu süreçte organizasyona destek olan sponsorlara ve organizasyon komitesine teşekkür ederim" dedi. İbrahim Şahin, konuşmasının ardından, "TRT Belgesel Ödülleri Onur Ödülü"ne layık görülen Hasan Özgen'e ödülünü verdi.

  ÖDÜLLER

  "TRT Belgesel Ödülleri"nde, "Uluslararası", "Ulusal Profesyonel" ve "Ulusal Amatör" olmak üzere üç farklı kategoride ödül verildi. Akademisyenler, belgesel sinema ve televizyon dünyasının önemli isimlerinden oluşan seçici kurul tarafından belirlenen ödüller, şu şekilde:

  Ulusal Amatör Kategori "En İyi Film Ödülü": "45 Gün" "Ziraat Bankası Özel Ödülü": "Bir Ümit" "T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü": "Sınırın Ötesindeki Gelinler" "Kadir Has Üniversitesi Özel Ödülü": "Unutulmuşlar Adası"

  Ulusal Profesyonel Kategori "En İyi Film Ödülü": "Dom" "Ziraat Bankası Özel Ödülü": "Boğaziçi Balıkları" ve "Tutku: Meriç Sumen" "T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü": "İskoçya'dan Gelen Arma"

  Uluslararası Kategori "En İyi Film Ödülü": "Karmaşık" "Ziraat Bankası Özel Ödülü": "Çiğ Yiyen" "T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü": "Sofya'nın Son Ambulansı"


  Görüş Bildir