Petrol
111.51
0.00%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
488.315
2.32%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Türk hat eserleri Polonya'da sergilendi

  Albaraka, dünyanın farklı ülkelerinde açtığı hat sergilerine bir yenisini daha ekleyerek Polonya’da bir sergi açtı.
  • 15.03.2016 - 12:01
  Türk hat eserleri Polonya'da sergilendi

  Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka’nın hat koleksiyonu, Varşova’daki Polonya Eski Eserler Baş Arşivi’nde, Yunus Emre Enstitüsü’nün öncülüğünde açılan sergide, Polonyalı sanatseverlerle buluştu.

  Türk hat eserleri Polonya da sergilendi #1

  SERGİ 24 MART'A KADAR ZİYARET EDİLEBİLECEK

  3 Mart’ta açılan ve sanatseverlerin beğenisine sunulan sergi, 24 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek. Birbirinden değerli 40 sanatçının eserinin yer aldığı serginin küratörlüğü Prof. Uğur Derman’a ait.

  Türk hat eserleri Polonya da sergilendi #2

  POLONYA TARİHİNDE İLK DEFA HAT SERGİSİ AÇILDI

  Düzenlediği uluslararası hat yarışmalarının yanısıra dünyanın dört bir yanında açtığı hat sergileri ile de hattın gelişmesi ve tanınmasına önemli katkılarda bulunan Albaraka’nın sanata desteklerinin süreceğini ifade eden Albaraka Türk Genel Müdürü Dr. Fahrettin Yahşi, “Bugüne kadar hat eserlerinden oluşan koleksiyonumuza ait eserleri Amerika Birleşik Devletleri, Küba, Macaristan gibi dünyanın farklı noktalarında sergiledik. Polonya’da açılan Yunus Emre Enstitüsü sergisi de hat sanatının usta ismi Prof. Uğur Derman küratörlüğünde hayata geçirildi. Hassas bir çalışma sonunda belirlenen eserlerin, devraldığımız kültürel mirasın aynı sorumlulukla gelecek nesillere aktarılması için ilham kaynağı olacağını umut ediyoruz. Ayrıca Polonya tarihinde ilk defa bir hat sergisinin, Albaraka koleksiyonuna ait eserlerle açılıyor olmasından da onur duyduk” diye konuştu.

  Türk hat eserleri Polonya da sergilendi #3

  POLONYALILARA GÖRSEL ŞÖLEN SUNULDU

  Varşova Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Öztürk Emiroğlu da açılıştaki konuşmasında, “Ebru, tezhip, hat gibi geleneksel Türk sanatlarını tanıtarak Türklerdeki estetik zevk konusunda Polonyalılara görsel bir şölen sunmak istedik. Geleneksel hat sanatını, yurdumuzun dışında da tanıtmaya vesile olmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

  Türk hat eserleri Polonya da sergilendi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir