Euro
15.2667
0.15%
Dolar
13.4384
0.10%
Altın
793.8130
-0.25%
Borsa
2,047.18
0.25%
Bitcoin
569.005
-0.17%
6ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 6 C

  Ud kralları Le Trio Joubran İstanbul'a geliyor

  Ud'un kralları Le Trio Joubran 'AsFar' albümünün dünya turnesi kapsamında 2 Kasım'da Cemal Reşit Rey'de..
  • 22.10.2012 - 16:28
  Ud kralları Le Trio Joubran İstanbul'a geliyor

  Ud kralları Le Trio Joubran İstanbul a geliyor #1

  Le Trio Joubran, dört nesildir devam eden "udî" geleneğine sahip bir ailenin Samir, Wissam ve Adnan kardeşler tarafından oluşan bir grup olarak, Filistin'in zengin kültürünün ve inanılmaz müzikal macerasının dünyadaki temsilcisi oldu. Dünya festivallerinin aranan grubu Le Trio Joubran 2 Kasım'da Cemal Reşit Rey'de hayranları ile buluşacak.

  LE TRIO JOUBRAN HAKKINDA

  Le Trio Joubran 3 erkek kardeşten oluşuyor: Samir, Wissam ve Adnan. Repertuvarları Filistin müziğinde önemli bir yeri olan ud enstrümanına hakim muhteşem doğaçlamalar, çok zengin ve ince melodilerden oluşuyor.

  Le Trio Joubran'ın hikayesi büyük ağabey Samir'in solo çalışmaları ve Taqaseem ve Sou'fahm isimli iki albüm çıkarmasından sonra başlıyor. Üçüncü albüm Tamaas için Wissam'ın Samir'e katılmasından 2 yıl sonra, diğer kardeşleri olan Adnan da aralarına katılmasi ile Le Trio Joubran doğmuş ve ilk besteleri Randana ortaya çıkmış.

  2007'de albümleri Majâz ile büyük bir başarı yakaladılar.

  Perküsyonda Yousef Hbeisch ile birlikte dünya müziği arenasında hızla yükselen Trio, Filistin'in bir anlamda müzikal bir sembolü olarak büyük ilgi görüyor. Carnegie Hall, Paleo Festivali, WOMAD, Dubai Uluslararası Film Festivali, Hollanda Festivali, Théâtre de la Ville, Bahrain Manama Kültür Salonu gibi birçok prestijli konser salonları ve festivallerde yer alan grubun biletleri kapalı gişe satılıyor.

  Le Trio Joubran ayrıca sinema müzikleri de besteliyor. Nassim Amaouche'nin Adieu Gary filmi için yaptıkları müziklerle grup 2009 yılında Dubai Film Festival'inde En İyi Besteci ödülünü aldılar. Ünlü trio, başrollerini Marion Cotillard ve Guillaume Canet'in paylaştığı Karim Dridi'nin Dernier Vol filminin müziklerine de imza attılar.

  Rodrigo y Gabriela yaptıkları bir besteyi üçlüye ithaf ederken, beraber çalmaları için Olympia, Casino de Paris, ve NY Radio City Hall performanslarına da davet ettiler.

  Le Trio Joubran, Majâz ve şair Mahmoud Darwich'e ithaf ettikleri A l'ombre des mots konserleri ile büyük ilgi gördüler.

  Le Trio Joubran ud yapan ve çalan bir aileden geliyor ve yaklaşık 4 nesildir aile geleneğini sürdürüyorlar. Samir, Wissam ve Adnan enstrüman becerilerini büyük bir tutkuya ve yaşam tarzına dönüştürüyor.


  Görüş Bildir