Petrol
82.8
0.06%
Euro
17.7335
0.00%
Dolar
18.4514
-0.13%
Altın
963.15
0.02%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
356.275
1.66%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Boğaziçi Film Festivali'nde başvuru dönemi

  4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında, ulusal kısa ve uzun metraj film yarışmaları düzenlenecek.
  • AA
  • 07.09.2016 - 15:37
  Boğaziçi Film Festivali'nde başvuru dönemi

  festival

  Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi'nin iş birliğiyle düzenlenen, Anadolu Ajansı'nın (AA) global iletişim ortağı olduğu "4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali", 10-18 Kasım tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek.

  HANGİ KATEGORİ İÇİN NE ÖDÜL VERİLECEK

  Festivalin, ilki geçen yıl uluslararası olarak düzenlenen "Uzun Metraj Film Yarışması"na, bu yıl ulusal filmler de katılabilecek. Yarışma kapsamında, "En İyi Ulusal Uzun Metraj Film"e 100 bin lira, "En İyi Uluslararası Uzun Metraj Film"e 25 bin dolar, "En İyi Yönetmen"e 5 bin dolar, "En İyi Senaryo", "En İyi Görüntü Yönetmeni", "En İyi Kurgu", "En İyi Erkek Oyuncu" ve "En İyi Kadın Oyuncu"ya 2 bin 500'er dolar ödül verilecek.

  Boğaziçi Film Festivali nde başvuru dönemi #2

  "Kısa Metraj Film Yarışması"nda ise festivalin ilk yılından beri verilen "Ahmet Uluçay Büyük Ödülü"ne layık görülen film 50 bin lira, "En İyi Ulusal Kısa Kurmaca Film" ve "En İyi Ulusal Kısa Belgesel Film"e 15'er bin lira, "En İyi Uluslararası Kısa Kurmaca Film" ve "En İyi Uluslararası Kısa Belgesel Film"e 10'ar bin lira ödül takdim edilecek. "İstanbul Medya Akademisi Genç Yetenek" ve "Kısa Film İzleyici" ödülleri ise 5'er bin lira olacak.

  BAŞVURULAR İÇİN...

  Başvuru koşulları "bogazicifilmfestivali.com" internet sitesinden öğrenilebilecek. Yarışmaya başvurular, 21 Ekim'de sona erecek.

  İlk üç yılında hızla büyüyen, uluslararası yarışmalarıyla dikkati çeken festivalin bu yılki programında da ulusal ve uluslararası alanda sinemanın saygın isimleri, sinemacılar ve sinemaseverlerle buluşacak.

  Festival programı, önümüzdeki günlerde sinemaseverlerle paylaşılacak.

  FESTİVAL HAKKINDA

  İlki 2013'te düzenlenen ve Yürütme Kurulu Başkanlığı'nı Ogün Şanlıer'in sürdürdüğü festivalin geçen yılki bölümünde, Hollywood yıldızlarının oyuncu koçluğunu yapan Susan Batson genç sinemacılara yönelik oyunculuk workshopu gerçekleştirdi.

  Lorenzo Soria, Ivana Chubbuck, Semir Arslanyürek, Burçak Evren, Tarık Tufan, Derviş Zaim, Ümit Ünal, Feza Çaldıran, Yamaç Okur, Safa Önal gibi onlarca yerli yabancı sinemacının katılımıyla Türk ve dünya sinemasının konuşulduğu paneller ve atölye çalışmaları gerçekleştirilen festivalde, dramaturji, senaristlik, yönetmenlik, film yapım süreci ve sinematografi üzerine düzenlenen workshoplar ise büyük ilgi gördü.

  Festivalin film gösterimi bölümlerinde ise onur konuğu Romanya filmleri ile yarışma filmlerinin yanı sıra, belgesel, yakın coğrafya, animasyon, dünya sineması, ödüllü filmler, portre, gelenekten geleceğe, çağdaş masallar, kısa film, gişe filmleri ve İstanbul Medya Akademisi destekli filmler izleyicilerin beğenisine sunuldu.


  Görüş Bildir