taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Kumun Tadı Berlin'de sinemaseverlerle buluştu

64. Uluslararası Berlin Film Festivali kapsamında Melisa Önel'in ilk uzun metrajlı filmi Kumun Tadı'nın gösterimi yapıldı.

08.02.2014 - 02:50..
Whatsapp ile paylaş

Kumun Tadı Berlin'de sinemaseverlerle buluştu

Berlin Film Festivali'de başrollerini Mira Furlan, Timuçin Esen ve Ahmet Rıfat Şungar'ın oynadığı yönetmen Melisa Önel'in ilk uzun metrajlı sinema filmi "Kumun Tadı"nın gösterimi gerçekleştirildi.

Postdamer Platz Meydanı'ndaki Arsenal Sinema Salonu'ndaki gösterime yönetmen Melisa Önel, başrol oyuncuları Timuçin Esen ve Ahmet Rıfat Şungar da katıldı. Filmi, daha önce Altın Ayı Ödülü'nü kazanan Fatih Akın'ın "Duvara Karşı" filminde rol alan Meltem Cumbul da izledi.

Yönetmen Melisa Önel, gösterimden sonra yaptığı açıklamada Berlinale'de filmin galasının yapılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

Önel, Berlin'de spesifik bir hayali bulunmadığını ancak yeni filmleri çekmeyi hayal ettiğini anlattı.

Seyircilerin ilgisinin kendisini mutlu ettiğini kaydeden Önel, şimdiden bir film projesi olduğunu ve yeni filminin 16 yaşında bir kızın büyüme hikayesiyle alakalı olduğunu ifade etti.

Timuçin Esen ise Berlin Film Festivali'ne yer aldıkları için mutlu olduklarını belirterek, filmi kendisinin de ilk kez izlediğini ve dünya prömiyerinin bu festivalde olmasının çok anlamlı olduğunu kaydetti.

Filmin yapım süresinin bir hayli uzun olduğunu da aktaran Esen, Berlin'de filme olan ilginin yoğun olmasının kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.

Timuçin Esen de filmlerin sanat eserleri olduğunu vurgulayarak filmlerin yarıştırılmasının kendisine garip geldiğini vurguladı.

Festivallerin güzel bir etkinlik olduğunu kaydeden Esen, seçilmiş filmlerin seyirciye sunulmasının, insanların sinemaya odaklanmasının,

oyuncuların seyircilerle bir araya gelmesinin güzel olduğunu ifade etti.

Ahmet Rıfat Şungar, geçen yıl da festivalin panoroma bölümünde rol aldığı filmin gösterildiğine dikkati çekerek, gelecekte "Altın Ayı Ödülü"ne aday bir filmle Berlin'de olmayı istediğini belirtti.

Şungar, filmi çektikten tam bir yıl sonra aynı mekanda aynı sahnelerin devamlarını çektiğini bunun kendisi için farklı bir tecrübe olduğunu kaydetti.

Karadeniz'de bir sahil kasabasında insan kaçakçılığı yapan Hamit'in, botanik bilimcisi olan yabancı bir kadınla ilişkisi ve kasabada birkaç gün mahsur kalan kaçak göçmenlerle hayatlarının kesişmesinin anlatıldığı "Kumun Tadı"nın çekimleri İstanbul yakınlarında Karacaköy ve Ormanlı bölgesinde gerçekleştirmişti.

Kumun Tadı - Trailer 1 HD

Kumun Tadı - Trailer 3 HD

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir