taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4635
6.19915
1209.995
93287.16
212.466

Kürt bakanlar petrol parası için Türkiye'ye geliyor

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminin Başbakan Yardımcısı, Enerji ile Maliye Bakanları, yaklaşık bir aydır Türkiye üzerinden satılan ve parası Halk Bank'ta biriken petrolün parasını almak için bugün Türkiye'ye geliyor.

13.07.2014 - 12:04..

Kürt bakanlar petrol parası için Türkiye'ye geliyor

Irak'ta yayın yapan Rudaw adlı Kürt internet sitesinin haberine göre, Irak Kürdistan Yönetiminin Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani, Maliye Bakanı Rebaz Muhammed ve Enerji Bakanı Aşti Hawrami bugün akşam saatlerinde Erbil'den Türkiye'ye gelecek. Maliye Bakanı Muhammed, ziyaret amaçlarının yaklaşık bir aydır Türkiye üzerinden satılan Kürt petrolünün parasını almak olduğunu söyledi.

PARANIN KAÇTA KAÇINI ALACAKLARI BELLİ DEĞİL

Kürt Bakanların bugünkü ziyarette yaklaşık bir aydır Türkiye üzerinden satılan ve Halk Bank'ta biriken petrol parasını alıp Erbil'e götürecekleri öğrenildi. Irak Kürdistan yönetiminin bankada biriken paraları almak için yapılan anlaşma gereği Başbakan Neçirvan Barzani, Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani, Maliye Bakanı Rebaz Muhammed ve Enerji Bakanı Aşti Havrami'nin imzası gerekiyor. Başbakan Barzani'nin daha önceki Türkiye ziyaretinde belgeleri imzalamış olduğu tahmin ediliyor. Kürt Bakanların yapılan anlaşmaya göre satılan petrolün paralarının yüzde 17'si mi yoksa Irak merkezi yönetimin payına düşen parayı da mı olacakları belirtilmedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)