taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.0912
1221.4505
93616.45
209.512

Kuze Kore gerilimine ABD Savunma Bakanı'ndan açıklama

ABD Savunma Bakanı James Mattis, tehdit oluşturması durumunda Kuzey Kore'ye, askeri olarak çok sert karşılık vereceklerini bildirdi.

Haber Merkezi | 04.09.2017 - 10:16..

Pyongyan yönetimininin Hidrojen Bombası denemesinin ardından tepkiler çığ gibi büyüdü. Tüm dünyanın Kuzey Kore'ye peş peşe kınama bildirmesinin ardından bugün askeri olarak ilk tepki ABD'den geldi.

SAVUNMA BAKANI MATTİS'TEN SERT MESAJ

ABD Savunma Bakanı James Mattis, ABD Genel Kurmay Başkanı ile kameraların karşısına geçerek Kuzey kore konusunda askeri bir mesaj verdi.

Kuze Kore gerilimine ABD Savunma Bakanı'ndan açıklama

Savunma Bakanı, Kuzey Kore'yi sert bir şekilde uyararak, ABD'ye veya müttefiklerine yönelik bir tehdit olması durumunda "çok sert askeri karşılık" vereceklerini söyledi.

Mattis, Beyaz Saray'ın bahçesinde düzenlediği basın toplantısında Kuzey Kore'yi uyardı. James Mattis, "ABD'ye, Guam dahil olmak üzere topraklarına ya da müttefiklerimize yönelik herhangi bir tehdit olursa çok sert askeri karşılık vereceğiz." diye konuştu.

Kuze Kore gerilimine ABD Savunma Bakanı'ndan açıklama

KUZEY KORE'YE BMGK UYARISI

Kuzey Kore'nin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kriterlerine uyması gerektiğini vurgulayan Mattis, şunları kaydetti: "Kim Jong-Un, BMGK'nın ortak sesini önemsemelidir. Bütün üye ülkeler, Kuzey Kore tehditine karşı birleşmiş durumdalar ve Kuzey Kore'nin bölgede nükleer gücünü terk etmesi fikrinde buluşmuşlardır. Çünkü biz herhangi bir ülkenin tamamen yok edilmesini istemiyoruz, isim belirtmek gerekirse ise bu Kuzey Kore'dir."

Kuze Kore gerilimine ABD Savunma Bakanı'ndan açıklama

ABD'nin Kuzey Kore'ye karşı 'çok sayıda askeri seçenekleri' olduğunu vurgulayan Mattis, Başkan Donald Trump'la da konuya ilişkin görüşeceklerini kaydetti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)