taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4634
6.144
1203.15
91859.49
211.807

Kuzey Kore üç ABD'liyi serbest bıraktı

Kuzey Kore'nin elinde tuttuğu 3 Amerikan vatandaşını serbest bıraktığını açıklandı. Serbest bırakılan Trump'ın da katıldığı resmi törenle karşılandı.

Haber Merkezi | 10.05.2018 - 09:14..

ABD ile Kuzey Kore arasında yaşanan iyileşme süreci giderek ilerliyor. Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Kuzey Kore ziyareti sonrasında, Pyongyang yönetimi tarafından tutuklanmış olan üç ABD vatandaşı serbest bırakıldı.

Üç ABD'li Başkan Donald Trump'ın da katıldığı resmi törenle Başkent Washington'da bulunan Joint Base Andrews Havalimanı'nda karşılandı.

Kuzey Kore üç ABD'liyi serbest bıraktı

Kuzey Kore üç ABD'liyi serbest bıraktı ViDEO

TRUMP DUYURDU

Haberi Twitter hesabından duyuran Trump, "Dışişleri Bakanımız Mike Pompeo'nun, herkesin buluşmayı dört gözle beklediği 3 ABD'li centilmenle Kuzey Kore'den döndüğünü bildirmekten mutluluk duyuyorum. Ayrıca Kim Jong-un ile görüşme iyi geçti. Yer ve tarih ayarlandı" dedi.

Kuzey Kore üç ABD'liyi serbest bıraktı

TÖRENLE KARŞILAMA

Pompeo ve ABD vatandaşlarını taşıyan uçağın tören ile karşılandı. Törende ABD'nin idari ekibi tam kadro havalimanında bulundu. Uçağın iniş yaptığı alanın tam karşısına dev ABD bayrakları asıldı.

Kuzey Kore üç ABD'liyi serbest bıraktı

TRUMP DA KATILDI

Üç ABD'linin serbest bırakılmasından sonra yapılan resmi törene ABD Başkanı Donald Trump'da katıdı. Deniz Kuvvetlerine ait resmi bir helikopter ile havalimanına iniş yapan Başkan ve First Lady Trump'ı, ABD'li subaylar karşıladı.

Kuzey Kore üç ABD'liyi serbest bıraktı

FARKLI UÇAK İLE GELDİLER

Üç ABD'liyi taşıyan uçak, Mike Pompeo'yu taşıyan resmi uçağın hemen ardından havalimanına iniş yaptı. Havalimanında ABD'li heyet tarafından karşılanan üç esir, daha sonra işlemlerini halletmek üzere içeri geçtiler.

Kuzey Kore üç ABD'liyi serbest bıraktı

ABD Başkanı Donald Trump uçağın üsse inmesinden sonra eşi Melania Trump ile birlikte uçağa gitti. Uçakta üç ABD'li ile kısa bir sohbet gerçekleştiren Trump, daha sonra uçağın merdivenlerinde birlikte poz verdi. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile esirler arasında samimi anlar yaşandı.

Kuzey Kore üç ABD'liyi serbest bıraktı

"EN BÜYÜK ZAFER NÜKLEERSİZLEŞTİRME OLACAK"

ABD Başkanı Donald Trump esirlerin serbest bırakılmasına ilişkin açıklamasını yine havalimanında yaptı. Trump, uzun zamandır bu anı beklediklerini ve ABD vatanşlarının evlerine dönmelerinin büyük bir zafer ve mutluluk olduğunu belirtirken, kendileri için en büyük zaferin Kuzey Kore'nin nükleersizleştirme hareketinin tamamlanması olacağını belirtti.

Kuzey Kore üç ABD'liyi serbest bıraktı

ÜÇ ABD'Lİ ESİR

Serbest bırakılan üç ABD'li Tony Kim, Kim Hak-song ve Kim Dongchul casusluk faaliyetleri yürüttüğü gerekçesiyle Kuzey Kore tarafından tutuklanmıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)