taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.0919
Euro
6.6125
Altın
1643.95
Borsa
116829.39
Gram Altın
322.019
Bitcoin
59550.93

Kuzey Kore'de barışçıl geçit töreni

Kuzey Kore'de dün ülkenin 70'inci yılı geçit törenleriyle kutlandı. Kim'in her yıl yaptırdığı füzeli kortejleri, bu yıl yerini barışçıl bir törene bıraktı.

Haber Merkezi | 11.09.2018 - 03:04..
Whatsapp ile paylaş

Kuzey Kore, kuruluşunun 70'inci yılı dolayısıyla birçok etkinlik düzenliyor. Büyük bir disiplin altında aylarca süren zorlu hazırlıkların ardından bugün devasa bir askeri geçit töreni düzenlendi. Bu yıl gerçekleştirilen törene ABD ile krize neden olan füzelerin sergilenmemesi damgasını vurdu.

Kuzey Kore'de barışçıl geçit töreni

FÜZELER SERGİLENMEDİ

ABD ile müzakerelerine devam eden Kuzey Kore'nin gerçekleştirdiği ihtişamlı geçit töreninde en güçlü silahlarını sergilemekten kaçınması ise dikkat çekti. Özellikle ABD ile krize neden olan seyir füzelerini geçitte serilemeyen Kuzey Kore, bununla birlikte askeri araçların büyük bir kısmını da törene getirmedi.

Kuzey Kore'de barışçıl geçit töreni


Kuzey Kore'de barışçıl geçit töreni

Kuzey Kore 70. yılını kutluyor VİDEO


TRUMP OLUMLU KARŞILADI

Kuzey Kore'nin 70. kuruluş yıl dönümü kutlamalarında önceki yılların aksine krize neden olan nükleer füzelerin yer almaması üzerine ABD Başkanı Trump, Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunarak Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'a teşekkür etti. Trump, " İkimiz herkesin yanıldığını kanıtlayacağız. Birbirini seven iki insanın güzel diyaloğu gibisi yok." ifadesini kullandı.

Kuzey Kore'de barışçıl geçit töreni

Twitter üzerinden bir dizi paylaşımda bulunan Trump, "Kuzey Kore, 70. kuruluş yıl dönümünü kutlayan geçit törenini, nükleer füzeleri sergilemeden sahneledi. Tema, barış ve ekonomik gelişimdi." ifadelerini kullandı.

Kuzey Kore'de barışçıl geçit töreni

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir